Prof. Chazan nie jest naszym kandydatem ani do Rady Warszawy, ani nie stanie w bezpośrednim starciu z Hanną Gronkiewicz-Waltz - mówi w "Rzeczpopolitej" Krzysztof Bosak, jeden z liderów Ruchu Narodowego, a ostatnio kandydat tego ugrupowania w wyborach uzupełniających do Senatu na Mazowszu. - Będzie przewodniczącym komitetu poparcia dla komitetu "Warszawa dla rodziny". Zostanie zaprezentowany na jutrzejszej konferencji - dodaje Bosak.

Reklama

Nie jest to prawda - zaprzeczył Robert Winnicki, na którego powoływała się gazeta.pl. - Gazeta Wyborcza przeinaczyła moje słowa. Idziemy w szerokiej koalicji prorodzinnej, katolickiej w Warszawie. Zapytany o prof. Chazana powiedziałem tylko, że będzie popierał naszego kandydata na prezydenta - tłumaczy "Rz".

CZYTAJ WIĘCEJ: Jest decyzja o zwolnieniu prof. Chazana>>>

CZYTAJ TAKŻE: Prof. Dębski opisał dziecko, które "uratował" prof. Chazan. Stacja nie zdecydowała się pokazać zdjęć >>>

Bogdan Chazan kierował do niedawna warszawskim szpitalem Świętej Rodziny. Zrobiło się o nim głośno, bo jako dyrektor miejskiego szpitala, powołując się na klauzulę sumienia, odmówił wykonania aborcji, mimo że były do tego wskazania medyczne - poważne wady płodu. Chazan nie wskazał też pacjentce - do czego zobowiązują go przepisy - innego lekarza lub placówki, gdzie można było wykonać zabieg aborcji. Stał się twarzą ruchu pro life i największym promotorem klauzuli sumienia wśród lekarzy. Czytaj więcej na temat>>>