Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu broni swojej partii i dementuje pogłoski związane ze złym gospodarowaniem finansami.

Reklama

Zdaniem Jacka Sasina z PiS rozpad partii Palikota widziany był od dawna, a teraz ten proces przyspieszył. Sondaże wskazują na to, że niezależnie od tego, ilu członków będzie liczył klub parlamentarny TR, jest to ostatnia kadencja tej formacji politycznej.

Minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk z PO nie widzi przyszłości przed Twoim Ruchem.

Stanisław Żelichowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa, że to koniec partii Palikota, bo trzeba innych metod działania przy zdobyciu władzy, a innych przy jej utrzymaniu.

Z kolei w opinii Krzysztofa Gawkowskiego z SLD, Janusz Palikot jest już politycznym bankrutem i nic nie wskazuje na to, że postać, która była klaunem polskiej polityki będzie mogła po raz kolejny się odrodzić, a minister w kancelarii prezydenta Tomasz Nałęcz nie ma wątpliwości, że Twój Ruch ma poważne kłopoty.

Reklama

Po wyborach w 2011 roku ówczesny Ruch Palikota miał 40 mandatów i był trzecią siłą w Sejmie. W piątek rezygnację z Twojego Ruchu złożyli między innymi: Artur Dębski, Armand Ryfiński, Wojciech Penkalski, Wincenty Elsner i Roman Kotliński. Dwóch posłów przeszło do klubu SLD.