Ziobro chce przesłuchania prezydenta. Wini go za aferę wokół SKOK Wołomin

| Aktualizacja:

Zbigniew Ziobro zarzucił organom państwa bezczynność w sprawie nadużyć w SKOK-u Wołomin. Zdaniem lidera Solidarnej Polski jest to "wielka afera", za którą odpowiadają w sensie politycznym prezydent Bronisław Komorowski i rządząca Platforma Obywatelska.

wróć do artykułu
  • ~Jarosław z Warszawy
    (2015-03-25 21:19)
    Jak Prezes bedzie u wladzy...w Polsce
    to kazdy ruski bedzie zjadal dwie polskie swinie na tydzien i
    jeszcze z polska musztarda koniecznie.Do tego jeszcze worek polskich jablek...
    a kaczka po Smolensku codziennie na sniadanie to bedzie mus + jeszcze worek burakow
  • ~adelaide
    (2015-03-29 05:44)
    BRONEK NA PREZYDENTA DO U(Z)BEKISTANU !


    POzwólcie Bronkowi mówić!!!

    Bredzisław Niedołega Gafowicz winien mówić i mówić!!! Teatr jednego czerwonego aktora z korzeniami we WSI winien być puszczany non-stop . Młodym wyjaśniam , że dawno , dawno temu w kinach puszczano filmy radzieckie za 8 złoty non-stop od 8 rano do 22 wieczorem . Jak mawiał klasyk z bezpieki „DURNIA MACIE ZA Prezydenta” i ten dureń coraz bardziej się POgrąża w odmętach szaleństwa !!! Więc dajcie mu mówić od rana do wieczora niech robi z siebie idiotę na chwałę i pożytek naszego kandydata na prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy . A co myśli Bronek Barierka o narodzie polskim czyli o Tobie i o Mnie. On nas chce wypie…. , okłamać i wykorzystać . Uwielbiam te jego machanie rękami podczas przemówień jak jest wygwizdywany , bo przypomina mi małpę proszącą o banana . Niechże ten gamoń POgrąża się w szambie WSI , niech chwali sowieckich oprawców , którzy zabijali ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH , niech robi z siebie kompletnego IDIOTĘ ….. pozwólmy mu na to.

    "...Milczeć! Sapristi! Z was się śmieję! Z was! ŁŻE Elita! Cha, cha, cha... Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu, wasz Bronkozaur, wasz wielki człowiek, wasz Nikodem Dyzma to zwykły oszust, grabarz ,co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz i jednocześnie kompletny kretyn! Idiota, nie mający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii. To cham, bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania! Przyjrzyjcie się jego mużyckiej gębie i jego prostackim manierom! Skończony tuman, kompletne zero! Daję słowo honoru, że nie tylko w żadnym Oksfordzie nie był, lecz żadnego języka nie zna! Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. Sapristi! Czy wy tego nie widzicie? Źle powiedziałem, że on was za nos wodzi! To wy sami wwindowaliście to bydlę na piedestał! Wy! Ludzie pozbawieni wszelkich rozumnych kryteriów. Z was się śmieję, lemingi! Z was! Motłoch!...
  • ~wojtek
    (2015-03-26 18:17)
    "Ziobro chce" - no to ci wiadomość.
    Facet co podobno walczył z układem, a układ SKOKOWO rósł obok niego,
    albo z nim.
    Teraz wrzeszczy: łapaj złodzieja i to nie moja ręka.
    Ciekawe czy ciemny lud to łyka?
  • ~byly ksiegowy SKOK
    (2015-03-26 23:20)
    pisiakom nie przeszkadza, ze Birecki swoje dziesiatki milonow zlotych zamiast w kasach SKOK wywozi do Luksemburga, a TO SZCZEGOLNIE ZACHWYCA DUDE goraco popierajacego tego malwersanta, ktory okradl ludzi lokujacych pieniadze w SKOKach i ludzi oszczedzajacych w normalnych bankach.
    Birecki okradl tez zwyklych ludzi oszczedzajacych w normalnych bankach juz na3.5 MILIARDA ZLOTYCH, bo tyle wynosi kwota ktora wyplacaja ludziom oszczedzajacym w SKOKach. Kwota ta 3.5 MILIARDA ZL. pobierana jest z funduszu zabezpieczajacego oszczednosci ludzi oszczedzajacych w NORMALNYCH bankach.

    Birecki wzorowal sie na sprytnym przekrecie Kaczynskiego, ktory przy likwidacji Ekspresu Wieczornego swoje miliony po prznoszeniu z konta na konto ulokowal w spolkach SREBRNA, a ktore staly sie droga dziwnych przekretow staly sie wlasnoscia tzw. instytutu im. Lecha Kaczynskiego, ktory jako instytut nie podlega kontroli finansowej.

    Birecki tez po serii przekretow zalozyl " spoldzielczy INSTYTUT naukowy Bireckiego".

    Nie przykrywajcie potężnej afery finansowej SKOKów, jakimś wołomińskim epizodem.

    PiS broniło SKOKów przed większą kontrolą państwa. Część posłów miała w nich kredyty
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-03-26 23:25)
    "Jezeli nie wiadomo o co chodzi to wiadomo ze zawsze chodzi o pieniadze ".

    Wszyscy którzy tak zazarcie bronia SKOK-ów mieli jakies ( i to nie male ) profity z istnienia tej kasy która byla tylko kasa wspomagajaca tych co ja popierali a która zerowala na naiwnych , omamionych zyskami ich klientami.

    Z tego widac ze afera AMBER - GOLD to maly pikus przy SKOK-ach.
    Ciekaw jestem czy kiedykolwiek sie dowiemy ile pieniedzy przeplynelo ze SKOK -ów do PiS-u czy innych organizacji wspólpracujacych z nimi i czy kto bedzie pociagniety do odpowiedzialnosci za te przekrety?

    Mega SKOK katopatriotow ,z poparciem PIS-u.

    Jaro nas wydymal bez wazelinki. Za te przewaly zaplacimy wszyscy z BFG. Glosujcie dalej na pisiorów lemingi a nadal was beda dymac jaro z rydzem na czele.

    Z jakis srodków finansowych nalezy finansowac poparcie Rydzyka, ochrone prezesa i kampanie Dudy. Telegraf i FOZZ, a nawet Amber Gold to przy tym pikus.


    I ta cala bande chronil PiS i narodowcy. Wielu poslów i senatorów PiS przez lata bronilo Tego SKOK -u na kase przed jakakolwiek kontrola.

    Dzis powinni za te dzialania zostac pociagnieci do odpowiedzialnosci, a ich i ich rodzin majatki przeznaczone na splate ludzi którzy w SKOK stracili swoje oszczednosci.

    I o na to PiS? Pisowska osmiornica UKLAD ma sie dobrze...
  • ~wolominiak
    (2015-03-26 23:28)
    Panie Sasin - moze Pan wspomni jak po przegranych wyborach zadekowal sie Pan w UMiG Wolomin za przyzwolaniem Burmistrza z nadania PiS-u? I za publiczne niemale pieniadze nic Pan nie robil przez kolejne 2 lata? Zasady trzeba miec i jaja drogi Panie.


    Nic w SKOKach nie działo się BEZ ZGODY I WIEDZY Biereckiego. Stąd i obecność w Skokach działaczy PIS i ich rodzin a w SKOK Wołomin nijakiego Piotra P, nie odbyła się bez wiedzy pana senatora.

    Może to jest tak, że PISowi nie jest daleko od b. oficerów WSI a Antoni to co kompromitujące poniszczył, poukrywał. PRZECIEŻ DO DZIŚ NIE ODNALEZIONO SPORO TAJNYCH DOKUMENTÓW.

    Przykład SKOKów to świetna ilustracja walki PIS z tzw układem.
  • ~ergo
    (2015-03-26 23:22)
    Nie przykrywajcie potężnej afery finansowej SKOKów, jakimś wołomińskim epizodem.

    PiS broniło SKOKów przed większą kontrolą państwa. Część posłów miała w nich kredyty
  • ~czlonek SKOKu
    (2015-03-26 23:26)
    Poseł SASIN uczestniczył w wielkich balangach , przyjęciach rocznicowych SKOK Wołomin a uczestniczył bo był bliskim kolegą pana Gazdy, który był jeszcze bliższym kolega kapitana Polaszczyka.

    To wypieranie sie niczym żaba błota. Wszyscy dygnitarze PiS Wołomina na czele ze starosta Uścińskim pisującym na stałe w firmowej gazecie, z burmistrzem szefem PiS Wołomina Madziarem byli wiele razy goszczeni na salonach przyjęć SKOK Wołomin zajmując pierwsze stoliki.


    Wszyscy zapomnieli jak pili sobie z dziubków będąc na TY. Wystarczy przejrzeć zdjęcia z albumów z tych przyjęć i zobaczymy polityczna elitę od Kalisza, Kwiatkowskiego , Serafina , po Sasina.

    Jak teraz może pan Sasin pisać że SKOK Wołomin to BE. On doskonale wiedział kto zasiada we władzach SKOKU w Wołominie i co teraz nie pamięta.? Wiele osób ostrzegało go przed kontaktami z wołominskimi biznesmenami ale oni z urzędu tak powiatowego jak i gminnego z posłem nic z tego sobie nie robili. Dawno w urzędach powinna nastąpić kontrola w sprawie wydawania pozwoleń, zezwoleń, opinii , planów, zatwierdzeń, zwolnień z podatków itd
  • ~co za pisie zaklamane i plugawe
    (2015-03-26 23:31)
    Bronisław Komorowski jako poseł RP, był przeciwny likwidacji WSI, bo uważał, że w czasie wojny w Afganistanie i misjach stabilizacyjnych polskich żołnierzy na świecie, NIE NALEŻY ROZWALAĆ POLSKIEGO WYWIADU WOJSKOWEGO I UJAWNIAĆ PUBLICZNIE NASZYCH SZPIEGÓW NA ŚWIECI

    I mial racje, teraz dzieki slugusowi Putina maciorszczykowi nie istnieje polski wywiad I kontrwywiad, a ruscy agency wplywu raczkami pisiatymi usiluja destabilizowac Polske.

    A pisi usiłują mu przykleić ewidentnie pisi SKOK , którego przekręty bronią od lat..
  • ~michau
    (2015-03-31 12:06)
    uderzenie PO w skok to nie najlepszy pomysł bo sami trafili w ten sposób na minę. Andrzej do dzieła, czas pokazać kto tu się pomylił z powołaniem >> Ogórek czy wiecznie śpiący Bronio
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-03-25 19:26)
    Kretyn ten Zero , polityczne i moralne zero !
    Umie tylko w tylku prezesa siedziec.

    Juz zrozumialem...
    Skoki,
    Czyli Prezydent Komorowski I PO sa winni... ze senator PiS z pisiorkami kradna i
    dlatego PiS nie chcial
    zadnej kontroli nad SKOK bo chcialo chronic ...Prezydenta Komorowskiego .

    PIS logika...KU...TWO PISU nie zna granic

    Panika zamacila pisiorkom resztki inteligencji. Widac uderzenie jest wyjatkowo celne, skoro nawet nie strasza doniesieniami do prokuratury w sprawie pomówien, jak to robili przy znacznie mniejszych sprawach. Co prawda wtedy tez ich nie skladali, ale co sie nawrzeszczeli,
    to ciemny lud kupil. A teraz jakos sie nie pala...

    Bierecki i PiS rzna glupa twierdzac ze nie maja nic wspólnego ze SKOK i ze kazda placówka to co innego.

    Do 2012 roku funkcje nadzorcze i lustracyjne wobec kasy spóldzielczej pelnila wylacznie Krajowa Spóldzielcza Kasa Oszczednosciowo Kredytowa z siedziba w Sopocie. KSKOK byla jedynym w prawie polskim obowiazkowym zwiazkiem rewizyjnym wobec zrzeszonych w niej spóldzielni. Obowiazek zrzeszania kas spóldzielczych zagrozony byl sankcja likwidacji i wykreslenia kasy spóldzielczej z rejestru sadowego.
    pl.wikipedia.org/wiki/Spóldzielcza_kasa_oszczednosciowo-kredytowa
    Przewodniczacym Rady Nadzorczej Krajowej Spóldzielczej Kasy Oszczednosciowo-Kredytowej, pelniacej funkcje zwiazku rewizyjnego spóldzielni i osób prawnych zrzeszajacych wszystkie SKOK jest Grzegorz Bierecki (senator PiS)
    pl.wikipedia.org/wiki/Kasa_Krajowa
  • ~pamietliwy
    (2015-03-26 23:12)
    KLIENCI SKOKow finansowali oblakane wyskoki Macierowicza;



    Przypominam, ze Macierewicz twierdzi , że smoleńskie badania prof. Biniendy finansują Amerykanie. RAZ PODAJE KWOTĘ MILIONA DOLARÓW, potwierdzila to rowniez prezes Instytutu Lecha Kaczynskiego pani Czabanska ( zona b. dyrektora Polskiego Radia IVrp, ktorego mianowal prezes) ze przkazano million ekspertowi od “sekcji samolotow” I drugi million ekspertowi od “sekcji zwlok”. TAK, TAK bylo !!!

    A INNYM RAZEM „BLISKO DWÓCH MILIONÓW”. – Te badania kosztowały uniwersytet w Akron blisko dwa miliony dolarów. Za to nie płaci polski podatnik, za to nie płaci polski rząd, za to płaci podatnik amerykański – mówił Macierewicz podczas spotkania z mieszkańcami Bielska-Białej kilka miesięcy temu.

    Problem w tym, że władze uczelni, z którymi „Newsweek” się skontaktował, nic o tych wydatkach nie wiedzą. – Nie przeznaczyliśmy na badanie żadnych funduszy – twierdzi Eileen Korey, odpowiedzialna za kontakty, a moze?

    2 000 000 $ ( dwa miliony dolarow) dla Biniendy
    1 000 000 $ ( dwa miliony dolarow) dla Biniendowej
    2 000 000 $ ( dwa miliony dolarow) dla Nowaczyka
    2 000 000 $ ( dwa miliony dolarow) dla Chrisa Ciszewskiego
    2 000 000 zl ( dwa miliony zlotych polskich ) dla Rondy

    za taka kase mozna plesc idiotyzmy I wyleciec z uniwerku

    a mozna przeciez prac brudne pieniadze z przekretow Kaczynskich pod nazwa SREBRNA w tzw Instytucie Lech Kaczynskiego czy SKOKi, czyli prywatnym banku czolowego kretacza IIRP jaroslawa.
  • ~lolek1
    (2015-03-26 08:06)
    PIS zwsze przekretami stalo a jak juz mowi o sprawiedliwosci to ide do ubikacji bo mam torsje normalnie rzy ---M
  • ~'
    (2015-03-25 21:24)
    .




















































































































































































































































































































































































































































































































































































































    '
  • ~klienci bankow PKO Bank Polski
    (2015-03-26 23:17)
    pisiaki ODDAJCIE NAM NASZE 3.5 MILIARDA ZL.

    KTORE PRZEPUSCILISCIE NA POLITYCZNE wySKOKi

    waszych oblakanych przywodcow.
  • ~gosc
    (2015-08-10 19:14)
    Tylko żeby nasz były prezydent się za wcześnie nie utopił w jeziorze jako świadek ,tak jak ten jego przyjaciel za ktory zatańczył się na śmierć bo na drugi dzień miał zeznawać.
  • ~pisi uklad zlodziejski SKOK
    (2015-03-27 00:00)
    PiS zarzuca B.Komorowskiemu jakieś dziwne związki ze SKOK Wołomin, ale już PiS celowo pomija fakt, że to własnie DZIĘKI B.KOMOROWSKIEMU OSZCZĘDNOŚCI ZGROMADZONE W KASACH SKOK ZACZĘŁY BYĆ CHRONIONE, CHOĆ L.KACZYŃSKI WRAZ Z A.DUDĄ ZA WSZELKĄ CENĘ NIE CHCIELI DOPUŚCIĆ DO FAKTU, aby oszczędności w kasach SKOK były w jakikolwiek sposób chronione .

    I ZA TEN FAKT POLSKI PODATNIK ZAPŁACIŁ 3 MLD !!!.

    Inna sprawa to, nie jestem zaskoczony agresywnymi atakami Z. Ziobry, który obwinia B.Komorowskiego za aferę w SKOK Wołomin oraz żąda przesłuchania B.Komorowskiego w tej sprawie. Nie dziwna jest pieniacka postawa Ziobry , która jest wyłącznie wynikiem rewanżu za zatrudnienie żony Z.Ziobry w wydawanej przez SKOK ” Gazecie Bankowej „. Ot taka mała forma wdzięczności ze strony Z.Ziobry.
  • ~TFU
    (2015-06-23 13:53)
    Oj, źle z PełO, oj, źle... Hokus Pokus i jak królik z kapelusza - nagle pojawia sie artykuł SPRZED TRZECH MIESIĘCY... A kto nie spojrzy na datę, będzie oszczywiście myślał jak najgorzej o Ziobrze...
  • ~realista
    (2015-03-29 10:58)
    Ten śmieszny kraj w którym wszystko jest możliwe i stoi na GŁOWIE dzięki wszystkim MOŻNYM decydentom. Zmarginalizował ZDROWOM SIŁEM sojuszu ROBOTNIKÓW i CHŁOPÓW w siłem ZŁODZIEJSKĄ i CWANIACKĄ dlatego ŻYJE się LEPIEJ i DOSTATNIEJ tym którym więcej uda się Ukraść czytaj możliwość dorobienia SIĘ. Jak ŁATWO zniszczyć UCZCIWEGO przez KONTROLE w majestacie urzędniczego BEZPRAWIA, OSZUSTÓW nie RUSZAJĄC.
  • ~ergo
    (2015-03-26 23:18)
    A oto powiazania Bireckiego z Rydzykiem i mediami tzw "niezaleznymi", czyli zaleznymi od senatora "prawa" i " sprawiedliwosci" Bireckiego.

    SKOK Holding ma udziały w dwóch interesach ojca Rydzyka: w Geotermii Toruń i sieci komórkowej "W naszej rodzinie".

    Promesa kredytowa, jaką fundacji Lux Veritatis udzieliły SKOK-i, przypieczętowała przymierze ojca Tadeusza Rydzyka z obecnym senatorem PiS Grzegorzem Biereckim.