Polityk mówił w radiowej Jedynce, że za zamieszanie wokół SKOK winę ponosi zarówno PO, jak i PiS. Przypomina, że PO mogła znacznie szybciej wprowadzić nadzór Komisji Finansów Publicznych nad SKOK-ami.

Reklama

Włodzimierz Czarzasty zaznacza, że pomysł na powołanie komisji śledczej do spraw SKOK-ów nie budzi jego zaufania, bo Platforma mogła zrobić to szybciej niż 3 miesiące przed wyborami.

- Powstaje takie pytanie, czy ze sfery finansowej SKOK-ów Platforma Obywatelska nie korzystała w takim samym stopniu jak PiS - mówił gość Jedynki.

Włodzimierz Czarzasty dodaje, że problem części SKOK-ów może być obciążeniem dla całego systemu bankowości spółdzielczej.

- To, czego się boję najbardziej, to takiej nagonki, która spowoduje na przykład wycofywanie, która może spowodować wycofywanie oszczędności z tych SKOK-ów, które są dobre, albo na przykład z banków spółdzielczych - mówił.

O tym, że stabilność finansowa SKOK-ów jest zagrożona mówił między innymi minister finansów Mateusz Szczurek. Z kolei posłanka PO Joanna Mucha problem SKOK-ów nazwała "największą aferą 25-lecia Polski".