"DGP": Znamy szczegóły projektu 500 zł na dziecko

| Aktualizacja:

Dzięki dodatkom rocznie w gospodarkę wpompowane zostaną prawie 22 mld zł

wróć do artykułu
  • ~asd
    (2015-10-28 06:41)
    dają 500 zabiorą 1000 :) Patologia będzie się mnożyć aby mieć 500 zł na flaszkę
  • ~m5
    (2015-10-28 06:54)
    Chyba dodatkowe 50 zł
  • ~Komentator polityczny
    (2015-10-28 06:58)
    Tak trzymać - pomagać tym, co tego potrzebują i jednocześnie napędzać gospodarkę (pieniądz nie będzie "leżał").
  • ~a
    (2015-10-28 07:05)
    Uwazam ze PiS powinien wyjsc z tej obietnicy honorowo. Powiedziec jasno i wprost ze nie stac kraju na wydatki tak duze. sadze ze stawianie sprawy jasno znajdzie zrozumienie a nie jakies mataczenie.
  • ~Ken
    (2015-10-28 07:15)
    Dla biednych rodzin , jestem na tak, ale dlaczego maja dostać ci co mają miliony i napakowane konta, gdzie nie wiedza co z pieniędzmi zrobić? Panie Jarosławie, zrewiduj Pan swoje zamiary.
  • ~Iwona
    (2015-10-28 07:42)
    Ten projekt jest nieuczciwy. Albo daję na każde, albo na żadne. Drugie dziecko jest "taniej" wychować niż pierwsze (ubrania, podręczniki zostają). Ja mam jedno dziecko, ledwie wiążę koniec z końcem, ale trochę przekraczam ich minimum dla biednych. U sąsiadów, przy ciut wyższych dochodach jest dwoje dzieci. Kiedy oni zaczną dostawać tysiąc zeta na swoją dwójkę, ja chyba pójdę do nich po prośbie. A moje dziecko wychowam tak, żeby sp...o z tego kraju jak najszybciej.
  • ~Stary Q
    (2015-10-28 07:42)
    Co to za przygłupi ekspert? Albo cytowany tak, że wychodzi na przygłupa.
    Rozdanie 22 mld zł napedzi gosodarkę? Gdyby to tak pięknie działało, wystarczyłoby drukować pieniądze.

    Nic te pieniądze nie napędzą, bo trzeba je skądś wziąć (nie wziąść). I do tego to tylko mała cześć obietnic pisu. A uszczelnienie systemu podatkowego to problem całej europy, a jego szybka poprawa to mrzonka.
  • ~dcl
    (2015-10-28 07:46)
    To menele zaczną sie mnożyć ...:/
  • ~zaznajomiony
    (2015-10-28 07:55)
    Nie będzie tych 500 zł. Uchodźcy dowiedzieli się o tym pomyśle i mają lawinowo ruszyć nad Wisłę, a zważywszy, że rozmnażają się jak króliki to wydatek znacznie przekroczy owe 22 mld. zł.
  • ~pikuś
    (2015-10-28 08:02)
    No to Polska stanie się atrakcyjnym krajem dla wielodzietnych rodzin muzułmańskich.
  • ~gość
    (2015-10-28 08:25)
    Jest pewno 'ALE". Dlaczego JA mam płacić za czyjeś przyjemności i za czyjeś BACHORKI z masowej produkcji?! Na łby poupadaliście?! Zapewnijcie ma GODZIWE PŁACE a nie to następne ROZDAWNICTWO!
  • ~mlaskacz podwawelski
    (2015-10-28 08:34)
    Ledwo katobolszewia dorwała się do władzy już rozdaje nieswoje pieniądze.Wyobrażmy sobie patologiczna"rodzinę"z upadłwgo PGR-u.CO rok to prorok,bo ksiądz zabrania antykoncepcji,koeljen dzieci spłodzone w pijackim widzie,w sumie dziesiątka.10x500 zł=5000 zł. miesięcznie.Po co w ogólne kształcić się,pracować.Lepiej płodzić bez opamiętania kolejnych przyszłych pensjonariuszy MOPS-ów lub zakąłdów penitencjarnych.
  • ~wyborca/bulka czy jabko jest lepsze ?
    (2015-10-28 08:46)
    Pomoc potrzebna bardzo. W 100 procentach.Jednak musi byc przemyslana i akceptowana przez WSZYSTKICH, ktorzy sie na nia skladaja, oraz ja otrzymuja. Zeby przetrwala i byla DAREM, powinna to byc forma juz sprawdzona , solidarna i akceptowalna prze cale spoleczenstwo i sluzyla naprawde potrzebujacym. Pomoc w gotowce lub przelewach moze nie sluzyc tu nalezycie. Jednak kupony, kartki , ksiazeczki czy bony moga zostac zaakceptowaneprzez Wszystkich. Wystarczy lista/ ZYWNOSC< LEKI CIUCHY< OPAL< z uslug <przejazdy,oplaty prad, gaz,woda,NO TV CABLE I SATELITE, ale standard tv i telefon mozna pogodzic.TORNISTER I szkolny ekwipunek , plus moze rower ? Wystarczy , ze w sklepie przy wejsciubedzie lista rzeczy.Wiekszosc Ludzi zrozumie i zaakceptuje. Sorry. Dzieki
  • ~wyborca/cdn/lepsza jest bulka czy jablko ?
    (2015-10-28 09:03)
    cdn/ Ten PROGRAM powinien byc od dawna,jednak juz sama zapowiedz * rzucenia pieniedzy* nawet potrzebujacym moze zaklocic dobre i szczere checvi.Jednak BONY z zalaczona do nich lista / zywnosc bez fast food,ciuchy z gornym limitem ceny,LEKI,opal, z uslug, przejazdy oplaty za prad, gaz , wode,telefon/ no TV CABLE I SATELITE, no moze internet podstawowy, itd, itp ,uspokoja nawet rych, ktorzy SAMI SA W POTRZEBIE, ale honorowo beda popierac ten PROGRAM i moze byc on hluba NAS WSZYSTKICH i bioracych i dajacych. Pozdrawiam. prof wyborca.
  • ~kkk
    (2015-10-28 09:12)
    Jak dobrze, że Populizm i Socjalizm nie ma większości konstytucyjnej ...

    Pomysły jak za Gierka ... PRL bis nadchodzi...
  • ~Rozgrzany WYBORCA
    (2015-10-28 09:25)
    Na wszystko jest prosta rada, obniżyć żywotność starych bab i dziadów, odpuścić tylko tym jeszcze płodnym. Wydatki na emerytury zmaleja, emerytury wzrosną. Załatwić to może tylko biała mafia i łapiduchy w lekarskich kitlach. Tylko PO może ten ozdrowieńczy plan zrealizować. Młodze bezpłodzie na emigracje. Kopacz z powrotem do władzy, a Szydło do wora !!!
  • ~emerytka
    (2015-10-28 09:34)
    Mam nadzieję że ta ustawa będzie dotyczyć tylko POLSKICH obywateli. Dobrze by było dokładnie poinformować społeczeństwo o działaniu tej ustawy,ale na pewno tak zrobią.
  • ~Dżdżownica
    (2015-10-28 10:19)
    Głównym beneficjentem "500zł na dziecko" będą zachodnie sieci hiper- i supermarketów. To tam "zostawi" te pieniądze 3/4 świadczeniobiorców.
  • ~wyborca/ktos zjada moje plusy.
    (2015-10-28 10:39)
    Sorry, ale Ktos mi ucina plusy. Rano bylo wiecej niz jest teraz. Ale jak widze, plusow ubylo nie u wszystkich, bo nie zmniejszylo sie u *** W.P. mlaskacza podwawelskiego ***, POZDRO.
  • ~Rozczarowana
    (2015-10-28 11:18)
    Córka ma 850 zł dochodu na osobę, jest samotną matką, z jednym dzieckiem, bez mieszkania. Nie dostanie dodatku na dziecko. Sąsiedzi są bogaci, ich dochód na osobę w rodzinie przekracza 2.000 zł, mają troje dzieci, ci dostaną dodatkowo 1.000 zł miesięcznie na dzieci. Gdzie tu jest sprawiedliwość społeczna. Znowu fundują nam durne przepisy.