Historyczny program czy historyczne kłamstwo? Projekt programu Rodzina 500 Plus trafił do dalszych prac w komisji

| Aktualizacja:

Sejm opowiedział się przeciwko wnioskowi o odrzucenie ustawy o programie Rodzina 500+ w pierwszym czytaniu. Tym samym projekt trafił do dalszych prac w komisji polityki społecznej i rodziny. Jutro odbędzie się drugie czytanie.

wróć do artykułu
  • ~drugi sort
    (2016-02-15 15:38)
    Jaką zapłatę otrzymali autorzy powyższych wpisów? Treści szyte grubymi nićmi na....płatne zamówienie.
  • ~j.
    (2016-02-11 15:44)
    Niech dostaną najbogatsi... niech dostanie patologia która nie pracuje tylko dzieci płodzi a ludzie o przeciętnych zarobkach z 1 dzieckiem powinni spakować walizki i szukać kraju który dzieci traktuje sprawiedliwie.
  • ~brawo PiS
    (2016-02-10 10:47)
    uśmiechnięty inaczej i Nojcham niech stulą gęby. Jak chcą ze swoich dokładać za pierwsze dziecko to proszę. Wasze ośmiorniczki i nieliczenie się z publicznymi pieniędzmi było przerażające. A teraz jedzcie kundle poskarżyć się do Brukseli.
  • ~Komunista
    (2016-02-10 07:25)
    WITAM WSZYSTKICH WYZNAWCÓW SZATANA Z TORUNIA PRAGNĘ WAM POWIEDZIEĆ ŻE WCZORAJ OGLĄDAŁEM TEN CHLEW NA WIEJSKIEJ I POWIEM WAM ŻE TAK JAK TO BYDŁO SIĘ TAM ZACHOWUJE TO JEST TRAGEDJA ALE TO JEST WASZE ODBICIE LUSTRZANE I POWIEM WAM ŻE TO W SMOLEŃSKU TO NIE BYŁ ZAMACH TYLKO KARA BOSKA BOZIA POKARAŁA ICH ZA WASZE NISKIE EMERYTURY Z WYSOKIE PODATKI ZA WYSOKIE CENY W SKLEPACH ZA WASZĄ NIEDOLE BIEDY I NĘDZY WY NAIWNI WYZNAWCY PISU PO PSL SLD.....
  • ~80+
    (2016-02-10 01:25)
    Panie Duda, to dzięki i mojemu głosowi został Pan Prezydentem RP. Więc pytam ile jeszcze mam czekać na obiecane moje darmowe leki? Co?!
  • ~Padłam ze śmiechu!
    (2016-02-09 22:28)
    Gadka platfusów na okrągło: " Oszustwo! Miało być na każde dziecko! Dlatego wygrali wybory! Ratunku! POmocy! Dają ludziom pieniądze! Kłamią! Obiecali! Kłamali! Pieniądze! Kłamali! Dzielą dzieci! Ratunku! Gewałt! PIS wspomaga ludzi! Kłamali! Obiecali! Nie dotrzymali!" Rutnicki i reszta platfusów gewałt czynią! Oni dadzą więcej! 5 razy tyle! 10 x tyle! Każdemu! Wszystkim! PO kolei! I z osobna! Hahahahahahahaa
  • ~student
    (2016-02-09 19:58)
    Wspaniały projekt PISu z prawicą i POtworna hipokryzja całej reszty z PO i N na czele. . Tych nienawistników którzy przez 8 lat rodzinom fundowali pigułkę "dzień po", zabierano dzieci w związku z biedą , miast im pomóc. Co za ściema, czy Polacy to idioci i nie widzą waszej przebrzydłej zazdrości. Śmieszni , teraz , śmieszni na zawsze..
  • ~christ
    (2016-02-09 19:52)
    PIS-oszusty i szalence, dopjero tera pszekonuja sie Polacy jak PIS i J.Kaczor osobiscie a B.Szydlo i Prezydent Duda nieosobiscie, obiecywali i gadali a tera nie chca nic wiedziec, a muwili ze dadza , ze zabiora gornikom nieroba i dadza na biedne ale rodziny , chcieli rozdawac a tera nic, gnojki z Targowicy.
  • ~mis
    (2016-02-09 19:46)
    Brawo, poraz pierwszy rzad w Polsce realizuje obietnice!
  • ~nordmen
    (2016-02-09 19:31)
    Ta ustawa jest tak głupia, że aż woła o pomstę do nieba! Wyklucza jedynaków, praktycznie wyklucza wszystkie "pierwsze" dzieci, wyklucza samotne matki z jednym dzieckiem, które nie mogą sobie zrobić naprędce drugiego dziecka, wyklucza dzieci najmłodsze, które nie dostaną pieniędzy, gdy ich rodzeństwo ukończy 18 lat itd. Ustawa jest tak niesprawiedliwa społecznie, że TK nie zostawiłby na niej suchej nitki! PiS-owcy mówią, że jej celem ma być zwiększenie dzietności w rodzinach? Wolne żarty. Dzietność co najwyżej zwiększy się w patologicznych rodzinach, gdzie dla pieniędzy będą robić dzieci bez opamiętania! Jeśli chodzi o rodziny, które nie mają jeszcze dzieci, to ten program na pewno ich do tego nie zachęci, ponieważ nie daje dofinansowania na pierwsze dziecko! Dla młodych małżeństw i ludzi chcących założyć rodzinę, to żadna motywacja, bo do drugiego dziecka maja dlugą droge, a z pierwszym dzieckiem będą pozostawieni na pastwę losu bez żadnego dofinansowania. Gdyby wyplaty były dla rodzin z jednym dzieckiem, zapewne postarali by się szybciej. A jak ten program ma zachęcić bogatych do posiadania większej liczby dzieci?! Bogaci będą płodzić dzieci za marne 500 zł?! Wolne żarty. Pozostaną na dwójce lub trójce i wezmą tysiąc złotych na nie, ale na pewno dla 500 zł nie zrobią dodatkowego dziecka! Program jest tak głupi i tak bezsensownie obciąża budżet państwa, że nadaje się tylko do kosza!!!
  • ~Lutek
    (2016-02-09 18:57)
    Nojman sam jest oszustem,razem ze zlodziejami,oszustami i degeneratami przez 8lat okradali Polske i jej obywateli i ten bydlak ma czelnosc mowic z trybuny sejmowej ze PiS oszukuje?Ludzie,co to sie porobilo zeby zlodziej i oszust zrzucal swoje winy na kogo innego!
  • ~Polak
    (2016-02-09 18:45)
    Chciałbym żeby było mnie stać na jedno dziecko, ale długo nie będzie bo będę musiał płacić tym którym się udało i mają już rodziny, albo będę płacił na tych co robią dzieci aż do śmierci... To ja Polak, ilu nas jeszcze zostało ?
  • ~Jasnowidz
    (2016-02-09 18:43)
    Z tragicznym rozbawieniem czytam pisowskie komentarze oraz dawane stosowne kciuki. Czy wy naprawdę nie widzicie tego ekonomicznego tsunami, które w tym momencie wywołują wasi sponsorzy? Myślicie,że wy się wywiniecie z finansowej zagłady ? Będzie jeszcze z rozrzewnieniem rozpamiętywali czasy ośmiorniczek, nawet jeśli to nie wy się nimi objadaliście.
  • ~Kruk
    (2016-02-09 18:39)
    Podobno w nocy już prezydent podpisał tę ustawę.
  • ~Der Szpicel
    (2016-02-09 18:29)
    Biedne POkomunistyczne sierotki.PO 8 latach ,,gówno prawdy,,teraz same ,,kłamstwa,, Gewałt ,ratunku,POdatek na banki nałożyli
  • ~Jorg
    (2016-02-09 18:15)
    PO i NOWOCZESNA to szambo oszołomy i nieudacznicy .Brawo PIS.
  • ~jw
    (2016-02-09 18:05)
    cynizm polityczny jest porażający. Przecież to nie św.Mikołaj, co przysługuje każdemu dziecku tylko pomoc ubogim rodzinom w wychowaniu dzieci. Można się spierać o kryteria, ale trzeba dostosowywać możliwości do potrzeb
  • ~n
    (2016-02-09 17:43)
    Jak dla mnie to ma być jakiś zasiłek dla biedniejszych rodzin. Tam gedzie jest choć jedno dziecko i rodzina nawet składająca się z jednego rodzica, który ma mały dochód powinna dostać ten zasiłek. To nie historia, czy oszustwo to zwykła zapomoga na wychowanie dzieci, która istnieje w każdym cywilizowanym kraju.
  • ~Wiesława
    (2016-02-09 17:33)
    To trzeba coś robić żeby nie było pustej kasy a nie tylko narzekać że na nic nas nie stać ,po co w rządzie siedzi tylu posłów i tylko sieją zamęt rządzili 8 lat nic nie zrobili w tym kierunku żeby biednym było chociaż trochę lżej pojedzcie na te biedne wsie gdzie jedynym zródłem pracy to sklep gdzie ludzie biją się o miejsce pracy pracują za grosze bardzo ciężko bez dnia wolnego i poszanowania ze strony pracodawcy a sama byłam światkiem niejednokrotnie i tam ludzie cieszą się nawet jak dostaną tylko na jedno dziecko.Ja nie mam dzieci ale widzę jak ludzie borykają się z biedą a nawet nędzą ale to tym bogatszym jest szkoda że na pierwsze nie dostaną i o to taki lament.
  • ~Drzazga 101
    (2016-02-09 17:23)
    "Historyczny program czy historyczne kłamstwo?" O Matko, mnie się zdawa, że JAKIEKOLWIEK rozdawnictwo - przepraszam za wyrażenie - PUBLICZNYCH piniądzów jest szkodliwe społecznie. Otóż wedle mojego umu - jak mawiał Chmielnicki, dla głupoli szef powstania kozackiego vs Lachom w XVII wieku - nasza, ukochana Ojczyzna made in Poland, powinna stworzyć TAKIE warunki społecznej aktywności zarobkowej, żeby NORMALNY tatusiek, ojciec iluścić tam bachorów, miał EKONOMICZNĄ możliwość wychowania DOWOLNEJ ilości swoich potomków, co mu tam Bóg dowali, gdy nie będzie stosował kondomów. Ale jakoś trza wesprzeć te rodziny wieloródkowe, bo jak nie one, kto KTO zapewni nam trwa mać naszej, lechickiej nacji ? Hej !-