Polowa msza święta odbyła się w poniedziałek o 18.00 na Placu Krasińskich w Warszawie przy pomniku Powstania Warszawskiego. Podczas jej trwania zgromadzeni zostali poproszeni o przekazanie sobie znaku pokoju. Zgodnie z polską tradycją najczęściej jest to skinienie głową lub podanie ręki osobom stojącym podczas mszy w najbliższym otoczeniu.

Reklama

Jednak na poniedziałkowej mszy doszło do niecodziennej sytuacji. Prezydent Polski Andrzej Duda, podczas podawania ręki osobom przebywającym w jego najbliższym otoczeniu, pominął stojącą w obok prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Zdarzenie to zarejestrowały kamery TVP INFO, a następnie ten fragment nagrania umieszczony został na Twitterze stacji.

Na nagraniu widać też wymowne spojrzenie prezydent stolicy, która w ten sposób, w opinii internautów, wydawała się komentować zachowanie prezydenta państwa.

Doniesienia zdementowane przez ratusz

Jak informuje "Wirtualna Polska", doniesienia zdementował rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk. W odpowiedzi na pytanie o przebieg wydarzeń podczas przekazywania znaku pokoju napisał: "To rzeczywiście takie sprawiało wrażenie. Na końcu (Andrzej Duda - przyp. red.) podał rękę".