O co chodzi PiS w sprawie pl. Piłsudskiego? Prezydent Warszawy: O pomnik, o mauzoleum Lecha Kaczyńskiego w podziemiach, ja nie wiem

Jeśli będzie decyzja o zbudowaniu czegokolwiek na placu Piłsudskiego, co nie będzie miało celu obronnego, to zaskarżę ją do sądu - zapowiedziała w piątek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jej zdaniem na placu może stanąć pomnik Lecha Kaczyńskiego.

wróć do artykułu
  • ~56
    (2017-11-18 09:28)
    Jakiego Piłsudskiego? Jakiego Piłsudskiego? Już teraz należy mówić Plac Kaczyńskiego. Instalacja w tym miejscu architektonicznego potworka poświęconego temu nieudacznikowi jest dawno przesądzona. Trwają jeszcze wewnętrzne spory, czy ma być to gigantyczne mauzoleum czy wystarczy 100metrowej wysokości kopiec.
  • ~Szyba
    (2017-11-18 09:33)
    ..już widzę te gigantyczne kolejki złożone z uczestników wycieczek szkolnych , kół różańcowych ...czekających na wejście do mauzoleum śp. Lecha Kaczyńskiego .
  • ~student
    (2017-11-18 09:54)
    od razu niech postawią pomnik gnoma nieudacznika żoliborskiego
  • ~ psychoterapeuta żoliborskiego paranoika
    (2017-11-18 10:36)
    Na pl. Piłsudskiego mają odbywać się modlitwy różańcowe smoleńskich i rydzykowych oszołomów w celu obronnego objęcia Polski boską opatrznością!
  • ~Wars
    (2017-11-18 11:58)
    Lud Warszawski odbuduje Pałac Saski! Tam nie ma miejsca na partyjne pomniczki!
  • ~bazooka
    (2017-11-18 12:00)
    Niech mu ta taka piramida ino wyższa od Cheopsa.
  • ~podatnik
    (2017-11-18 12:10)
    Czyli to na pl. Piłsudskiego będą stacjonowały wyrzutnie Patriot?
  • ~Lot
    (2017-11-18 12:47)
    Pewnie odkupią od Rosjan lokum po Leninie kiedy oni już swojego nieboszczyka pochowają w poświęconej ziemi.
  • ~historia
    (2017-11-18 13:27)
    PLAC jakiego Pilsudskiego ? Tego zamachowca z maja 1926 roku!!!! Plac Zwyciestwa!! Nazwa jak najbardziej neutralna i taka powinna zostac na wieki!!! ZWYCIESTWO, WOLNOSC to pojecia neutralne. Nie mieszajcie w tym diabelskim pisowskim kotle.
  • ~luzak
    (2017-11-18 13:41)
    A kiedy wreszcie pis zajmie się NIE stawianiem pomników, grzebaniem w grobach, świętowaniem przegranych walk, a choćby ujednoliceniem cen leków w aptekach, sięgających czasem 100 %. Zajmijcie się wreszcie żyjącymi w tym porąbanym przez wasze chore umysły kraju!
  • ~jaro
    (2017-11-18 13:46)
    Cel obronny będzie jak najbardziej spełniony. Lech Kaczyński we mgle, człowiek któremu nie pozwolono podjąć decyzji, z szablą Wołodyjowskiego w dłoni, na koniku, z dwoma husarskimi skrzydłami, a w sakwie rakiety Patriot. Oczywiście rozmawiający przez komórę z bratem. A to wszystko na Łuku Triumfalnym, na godnej kolumnie.
  • ~Toni
    (2017-11-18 14:23)
    To pomnik nie wystarczy? To teraz mausoleum? Acha, dlatego chca zburzyc palac kultury i tam postawcie mausoleum. Ale Lechu lezy na Wawelu, to co go rozdwoja? Czy serce w Warszawie a f l a k i na Wawelu, czy odwrotnie? No , bo co znaczy mausoleum to kazdy wie!
  • ~Ktos
    (2017-11-18 14:33)
    Obelisk postawcie, a na obelisk wsadzic Lecha ! Niech zrobia konkurs na najlepszy pomysl upamietnienie tego najwiekszego Lacha wszech czasow , no bo on zastal l Polske drewniana , a zostawil zelazna , nieugieta, silna, rozdwojona ( a nie , to byl jego brat, Jaroslaw) , silna, niezalezna,najlepsza! Moze mam szanse na najlepszy pomysl!
  • ~Kill
    (2017-11-18 14:36)
    Dlaczego w Warszawie, moze zaraz na placu Swietego Marka w Rzymie! A moze nie zasluzyl?
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2017-11-18 14:59)
    To JA G-W. Co Tu będzie??? Ja proponuję Haj Park ,czyli miejsce do dysputy ,lub Mauzoleum Powstań w Getcie i Warszawskim..A G-W wściekła bo biznes Szlak trafił ,nie udał się przewał.
  • ~kos
    (2017-11-18 15:40)
    Do mauzoleum dorzucić kolumny Maciarewicza , a na kolumnach koty.