Sellin: Słowa "polskie obozy śmierci" traktujemy jako część kłamstwa oświęcimskiego

Państwo polskie ma prawo dopominać się o prawdę, kto był sprawcą, kto ofiarą zagłady. Sformułowania "polskie obozy śmierci" traktujemy jako część kłamstwa oświęcimskiego - powiedział w poniedziałek wiceminister kultury Jarosław Sellin.

wróć do artykułu
  • ~poprawka
    (2018-01-29 16:06)
    klamstwo oswiecimskie ? czy to chodzi o wypadek Szydlo bo mi wydaje sie ze jeszcze nie ustalono co klamac
  • ~remik
    (2018-01-29 16:09)
    A "Jedwabne"? Jak traktujecie nazwę "Jedwabne"? Albo pojecie "palenie sąsiadów w stodole"?
  • ~pustynia judzka..
    (2018-01-29 16:32)
    plemię zmijowe znowu pluje jadem..
  • ~ida
    (2018-01-29 16:32)
    PiS wypuścił nacjonalistycznego dżina z butelki ,
  • ~ida
    (2018-01-29 16:33)
    PiS wypuścił nacjonalistycznego dżina z butelki
  • ~CONDOR
    (2018-01-29 16:46)
    Nikt ani w Polsce ani na świecie nie zgodzi sią aby jakiś zakłamany partyjny kulson oceniał czy wypowiedź na temat udziału Polaków w mordowaniu Ży-dów zasługuje na karę i czy jest "prawdziwa". Kto ma to oceniać? Ten łajdak z IPN kwestionujący holocaust? Miało być wstawanie z kolan - a jest plątanie się we własne nogi. PiS się będzie musiał z tego wycofać.
  • ~sergio
    (2018-01-29 16:53)
    Na razie jedyny efekt tych skandalicznych przepisów jest taki, że we wszystkich izraelskich szkołach zapowiedziano specjalne lekcje na temat udziału Polaków w mordowaniu Ży-dów. Brawo PiS! To się nazywa ochrona naszego wizerunku za granicą! Nieudolne kulsony doprowadzą do tego, że za kilka lat ludzie na świecie będą myśleć że to my napadliśmy na Niemcy...
  • ~Sydonia von Borck
    (2018-01-29 17:37)
    Wypadek szydło ... kłamstwem oświęcimskim utajnionym! Może pistrolle wiedzą dlaczego utajnionym? Z jakiego powodu?
  • ~staryczłowiekimoże
    (2018-01-29 20:53)
    ... panie Selin wygląda pan na inteligentnego człowieka, a nie chodzi tu przecież JEDYNIE o "odkłamywanie " określenia - "polskie obozy śmierci"..... - i pan doskonale o tym wie !!!! Powiem tak : wasze tzw. "wzdęcia godnościowe" UMIŁOWANE PRZEZ WAS po UZYSKANIU WŁADZY pchają was do "CIĄGŁEGO ZWARCIA" z PRAWDĄ HISTORYCZNĄ , która jest w wielu wypadkach dla was niewygodna !!!!!!! A więc wzięliście się za tworzenie jedynie słusznej WASZEJ wersji historii ... Ma wam posłużyć do zawładnięcia mózgami ludzi mało dociekliwych , bo ci jedynie są w stanie zapewnić wam dalszą władzę .... - wstyd i żenada.... - wy potraficie pokłócić się z całym światem, nie patrząc na to co jest dla nas korzystniejsze....
  • ~Jarek
    (2018-01-30 08:56)
    Najsmutniejsze jest to, że ten Sellin przez cały okres swojej kariery politycznej nie nauczył się korzystania z okazji by milczeć, gdy nie ma nic sensownego do powiedzenia. Być może wtedy musiałby TYLKO milczeć, ale przynajmniej nie przynosiłoby obciachu i krzywdy Polsce. O czym on znowu mówi??? Przecież nikt w Izraelu o istnienie obozów nie oskarża Polaków!!! Ich protest skierowany jest wobec tzw. "niefortunnych" sformułowań projektowanej ustawy, które uniemożliwiają rzeczowy dialog nad trudną, wspólną przeszłością. To zamiast zastanowić się nad sensem tych zastrzeżeń, Sellin jak zwykle wpada w bezrefleksyjny, jałowy słowotok, którego celem jest powiedzenie byle czego zamiast wyrażenia myśli odnoszącej się do meritum sprawy. Ja wiem, że Sellin do intelektualistów nie należy, ale mógłby być przy tym choć trochę cwany.
  • ~M. Skiba
    (2018-01-30 17:19)
    Jeszcze jeden Jarosław bez kultury !
  • ~:)
    (2018-01-30 18:20)
    Sellin co mrugnie to kłamie
  • ~wojtek
    (2018-01-30 19:25)
    Jeszcze jeden bez kręgosłupa. Kompensuje to długim językiem.
  • ~My, Polacy, nie musimy sie nikomu tłumaczyć!
    (2018-01-31 05:44)
    ----------- - Z NICZEGO!!! - Ani nikomu niczego "wyjaśniać"! - ---------- Nie potrzebujemy też, żeby nam ktoś "wyjaśniał" sprawy dla nas oczywiste! - Wyjaśnienie jest proste - bo naga prawda jest taka, że to Niemcy (a nie żadni "naziści"!) są odpowiedzialni za wszystkie niekorzystne "zjawiska" w powojennej Europie - również za wojenną zapaść demograficzną Europy!!! Niemcy są w pełni odpowiedzialni za "nowy europejski ład" zapewniony nam po rozpętanej przez Niemców wojnie przez "dobrego wujka Joe" za skwapliwą aprobatą Amerykanów i Anglików! - Gdyby Niemcy nie rozpętały wojny i gdyby Europa nie zmagała się przez prawie 6 lat z niemiecką pazernością, niemieckim bezdusznym i bezmyślnym zawziętym okrucieństwem i barbarzyńskim bestialstwem - a potem nie musiała w pocie czoła przez wiele lat aż do dzisiaj usuwać gruzy i naprawiać dokonane przez Niemców zniszczenia - to narody Europy i państwa europejskie budowałyby przez 100 lat pokoju swoją i wspólną pomyślność! Jest też oczywiste, że pół Europy nie jęczałoby bezsilnie przez 45 lat w plu-gawym sza-mbie bolszewickiej "narodowowyzwoleńczej" utopii i chrześcijańska jedność Europy zostałaby zachowana! A Niemcy byłyby wedle znanej recepty Churchilla prewencyjnie bombardowane dywanowo co 50 lat albo i częściej bez podania powodu! I akurat jakoś tak teraz wypadałby termin drugiego bombardowania!!! - No i dodam na koniec, że może nawet państwo Iz ra el by nie powstało?!!! - Jednym słowem Niemcy w haniebny złodziejski sposób - wywołując wojnę - pozbawili nas wszystkich możliwych korzyści! - Może ci wszyscy "pisarze" z Bożej łaski spróbowaliby swoich sił w takiej alternatywnej historii?! - Więc może by Gowin ufundował jakieś stypendium?

Może zainteresować Cię też: