Błędne tłumaczenie orędzia premiera Morawieckiego. Serwis YouTube przeprasza

W napisach do orędzia premiera Mateusza Morawieckiego, które opublikowano na YT pojawił się poważny błąd. "Cały świat dowiedział się, że Żydów mordowano w polskich obozach" – można było przeczytać w komentarzach. W sobotę serwis YouTube przeprosił za błędy w tłumaczeniu telewizyjnego wystąpienia premiera.

wróć do artykułu
  • ~xxl
    (2018-02-02 09:20)
    Ha ha ha ha , błędne tłumaczenie wystąpienia premiera PiS podpasuje że to wina Platformy i Tuska .
  • ~jerzy
    (2018-02-02 09:21)
    Błąd czy " celowy błąd"???
  • ~Sielankowy kudłacz
    (2018-02-02 09:24)
    Pełny "profesjonalizm".
  • ~Sacco
    (2018-02-02 09:27)
    Chwycą się każdego przecinka, każdego drobiazgu, koloru krawata, najmniejszego detalu, każdej bzdury, żeby się przyczepić, spróbować ośmieszyć, zdezawuować, przekręcić na lewą stronę. Czy to po prostu złość i nienawiść, czy już obsesja przechodząca w paranoję?
  • ~ed
    (2018-02-02 09:29)
    przyszli i spaprali wszystko do czego się dotknęli
  • ~zxz
    (2018-02-02 09:34)
    PIS POWSTAŁ Z KOLAN I RZUCIŁ NA TWARZ POLSKĘ .
  • ~Wyborca PiS-u (Polak)
    (2018-02-02 09:45)
    Wina Tuska!
  • ~xyz
    (2018-02-02 09:45)
    Skowyt psa kopniętego w dudę. Nic dodać, nic ująć.
  • ~Mark Twain
    (2018-02-02 09:56)
    Takich mamy "fachowcow" tak w polityce, jak i poza nia! Rozumialbym, gdyby to bylo tlumaczenia na jidysz ale na angielski? Przy tak WAZNEJ sprawie dotyczacej prestizu Panstwa nalezy dolozyc szczegolnej starannosci. Zrobic kilka tlumaczen. Sprawdzic, czy sie zgadzaja, czy nie zawieraja idiomow i unikac slow, ktore moga miec wiele znaczen.Znam biegle jeden z jezykow obcych i wiem, jak mozna smiesznie wypasc uzywajac niewlasciwego slowa, ktore w roznym kontekscie ma rozne znaczenie. Tego, co sie stalo nie jestem w stanie zrozumiec. To jest zupelny TUMIWISIZM!!!
  • ~To ja.
    (2018-02-02 09:57)
    Ponoć Morawiecki zna język ang.,mógł powiedzieć po polsku i angielsku.
  • ~q
    (2018-02-02 10:05)
    Sabotaz POpostu/
  • ~polak patrjota
    (2018-02-02 10:09)
    zamknąć gugiel!
  • ~Edi
    (2018-02-02 10:17)
    Na razie rządzą nami kumple rządzących i kumple kumpli. Może kiedyś doczekamy się prawdziwych profesjonalistów.
  • ~Wilga
    (2018-02-02 10:25)
    Tych nieuków co nie potrafią przetłumaczyć przemówienia należy wysłać do szkół. Każde dziecko powinno wiedzieć,że to były obozy niemieckie.
  • ~STEFF
    (2018-02-02 10:27)
    Taki człowiek reprezentuje nasz kraj a ma braki w angielskim, czytając jakiś tekst powinno się myśleć a nie zachowywać jak przedszkolak. MORAWIECKI do dymisji ,
  • ~ziomek z poziomek
    (2018-02-02 10:27)
    zas "caky swiat" sie dowiedzial....moze ino polowa ? moze nawet nikt nie zwaraca uwagi na ta hucpe, ktora urzadzaja u nas okreslone kregi ? a ile to potrzeba aby zmanipulowac cos na jutubie ? a to chyba tlumaczyl Nie-Polak i dopuscil sie przestepstwa ?
  • ~JMK
    (2018-02-02 10:31)
    Po raz kolejny mamy celowy ,pełny,, profesjonalizm" w tłumaczeniu słów o niemieckich obozach koncentracyjnych na terenie Polski.
  • ~norbert
    (2018-02-02 10:34)
    Rząd wariatów i kretynów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Brawo
    (2018-02-02 10:38)
    Pięknie Odp Karczewski Tuskowi "kto rozpowszechnia kłamliwe sformułowania o Polsce, szkodzi dobremu imieniu i interesowi Polski powinien ZNIKNĄĆ Z ŻYCIA PUBLICZNEGO"
  • ~Kki
    (2018-02-02 10:44)
    Co by tu jeszcze ********* panowie tekst utworu słowa: Wojciech Młynarski Słów kilka w sprawie grupy facetów chcę tu wygłosić lecz zacząć muszę nie od konkretów, lecz od przeprosin. Skruszon szalenie o przebaczenie pokornie proszę, że troszkę ******** będzie balladka, którą wygłoszę, lecz mam nadzieję, że choć się w słowie tutaj nie pieszczę, to wybaczycie mi to, Panowie, raz jeden jeszcze. A więc: faceci wokół się snują co są już tacy, że czego dotkną, zaraz zepsują. W domu czy w pracy gapią się w sufit, wodzą po gzymsie wzrokiem niemiłym. Na niskich czołach maluje im się straszny wysiłek, bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę: "Co by tu jeszcze ********** Panowie? Co by tu jeszcze?" Czasem facetów, by mieć to z głowy, ktoś tam przerzuci do jakiejś sprawy, co jest na oko nie do popsucia... Już się prężą mózgów szeregi, wzrok się pali, już widzimy, żeśmy kolegi nie doceniali. A oni myślą w ciszy domowej czy w mózgów treście: "Co by tu jeszcze ********** Panowie? Co by tu jeszcze?" Lecz choć im wszystko jak z płatka idzie - sprawnie i krótko, czasem faceci, gdy nikt nie widzi westchną cichutko. Bo mając tyle twórczych pomysłów, takie zdolności, martwią się, by im czasem nie przyszło tkwić w bezczynności. A brak wciąż wróżki, która nam powie w widzeniu wieszczem: "Jak długo można ********* Panowie? No jak długo jeszcze?!" Pozwólcie proszę, że do konkretów przejdę na koniec. Okażmy serce dla tych facetów, zewrzyjmy dłonie, weźmy się w kupę, bo w tym jest sedno, drodzy rodacy by się faceci czuli potrzebni w domu i w pracy. Niechaj ta myśl im wzrok rozpromienia, niech zatrą ręce, że tyle jeszcze jest do ************ a będzie więcej.