Polacy nie chcą, by szefem rządu był Jarosław Kaczyński ani Grzegorz Schetyna - donosi "Rzeczpospolita", powołując się na wyniki najnowszego sondażu IBRiS. "Grzegorza Schetynę za dobrego kandydata uważa 24 proc. badanych, a za nienadającego się do tej pracy - ponad 70 proc. Jarosław Kaczyński otrzymuje równie surową ocenę: 22,3 proc. badanych wierzy, że byłby dobrym szefem rządu, a 69,7 - że nie" - komentuje dziennik.

Reklama

Zdecydowanie lepsze notowania ma Mateusz Morawiecki - 44,6 proc. ocen pozytywnych w kontekście funkcji premiera i 50,9 proc. negatywnych. Podobnym wynikiem może pochwalić się Donald Tusk - 44,1 proc. ocen pozytywnych i 48,2 proc. negatywnych.

To - jak komentuje "Rz" - nie koniec zagrożeń dla lidera Platformy Obywatelskiej. Bardzo dobre wskazania uzyskał lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, który jako jedyny zanotował więcej ocen pozytywnych niż negatywnych. Na "tak" jest w jego przypadku 40,4 proc. respondentów, a na "nie" - 40,3 proc.

Z badania wynika też, że Morawieckiego, Tuska i Kosiniaka-Kamysza dogania Robert Biedroń. Za dobrego kandydata na premiera uważa go 38,4 proc. respondentów, a za złego 47,3 proc.

Reklama