Rafalska zapowiada ustawę dotyczącą wyprawki dla uczniów

Wyprawka dla uczniów w wysokości 300 zł regulowana ustawowo i dalsze prace nad projektem ustawy o dostępności to zapowiedzi, które pojawiły się podczas objazdu premiera Mateusza Morawieckiego po trzech województwach w związku z tzw. 300 dniami "piątki Morawieckiego".

wróć do artykułu
  • ~Gutek56
    (2019-03-30 00:30)
    Super projekt. Fajnie, ze rzad ma na uwadze najbardziej potrzebujace rodziny!
  • ~Anielka
    (2019-03-30 00:28)
    Te dodatkowe pieniadze na wyprawki z pewnoscia bardzo pomoga rodzicom dzieci chodzacym do szkol.
  • ~mama78
    (2019-03-30 00:26)
    Pomimo wielkiej pomocy dla rodzin, przeciwnicy krytykuja. Ciekawe, czy nie pobiora 300zl na wyprawki dla dzieci...
  • ~Leon
    (2019-03-30 00:23)
    wlasnie tak trzeba robic. Jezdzic i wyjasniac ludziom, o co chodzi w 5, czy w tych wyprawkach. Nie kazdy sie przeciez orientuje.
  • ~Marek56
    (2019-02-22 15:03)
    300+to duza ulga dla rodzicow. Super projekt.
  • ~Tadeusz45
    (2019-02-22 12:47)
    Myslz, ze nawet opozycja nie bedzie miala rzadowi za zle, ze chce pomagac uczniom.
  • ~Marek78
    (2019-02-22 12:44)
    Skoro jest to ujete w ustawie, to ewentualne przydzle inne rzady nie beda sie mogly z tej pomocy wykpic. Dobry ruch!
  • ~rodzic
    (2019-02-22 12:41)
    Nadszedl czas, kiedy rodzice nie beda stali przed dylematem jakie materialy do szkoly sa wazniejsze, a z ktorych zrezygnowac, bo za malo kasy jest.
  • ~nowak
    (2019-02-21 10:58)
    pierw 500+ teraz 300+, świetnie że rząd chce tak wspomagać obywateli, najbardziej skorzystają ci najbiedniejsi
  • ~anna j
    (2019-02-21 10:52)
    nie ma co ukrywać, akcesoria dotyczące wyprawki to niemały koszt. Zwłaszcza jak ktoś ma wielodzietną rodzinę to musi rzucić nagle większą kwotę na wyprawkę. Dlatego myślę że dobrze że rząd myśli o potrzebujących i chce w taki sposób pomoć
  • ~wojciechowska
    (2019-02-21 10:47)
    jako mama trójki dzieci mogę śmiało powiedzieć że takie dodatkowe pieniądze na pewno pomogą mi troche w wyprawce dla dzieci. Zawsze jakieś odciążenie mojego domowego budżetu
  • ~1885r
    (2019-02-20 23:38)
    300+ i 500+ rzeczywiście wspierają młodych rodziców. Chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości, a ja to potwierdzam, bo korzystam i jestem bardzo zadowolony z takiej formy pomocy
  • ~Mała
    (2019-02-20 23:31)
    Dobrze, że chcą zapisać wyprawkę w ustawie, żeby nikomu nie przyszło się z tego wycofać. W razie potrzeby będę broniła ! :) Na szczęście nie przewiduje takiej konieczności xD
  • ~Zolan
    (2019-02-20 23:26)
    Widać, że gospodarka dobrze się trzyma skoro można sobie pozwolić na takie wydatki. Premier zna się na rzeczy więc źle nam nie będzie.
  • ~tukaj
    (2019-02-20 20:28)
    Wyprawka tornistrowa to dobry pomysł. Mój ojciec dobrze zarabiał ale w klasie miałem kolegę, któremu my składaliśmy się na książki bo rodziców nie było stać...
  • ~kalix
    (2019-02-20 20:04)
    Wyprawka dla uczniów to dobry program, jednorazowo nie obciąży za bardzo budżetu a wielu rodzicom pozwoli przetrwać wrzesień.
  • ~pulpet
    (2019-02-20 19:34)
    Te wyprawki to świetna rzecz dla biedniejszych rodzin.
  • ~gawron
    (2019-02-20 16:25)
    Bardzo dobra inicjatywa. Rząd ostatnimi czasy sam się prześciga w pomocy dzieciom.
  • ~hajer
    (2019-02-20 16:08)
    Z tymi wyprawkami to super pomysł, aczkolwiek jeszcze bardziej podobał mi się ten z posiłkami.
  • ~fajter
    (2019-02-20 15:36)
    Wyprawka połączona z posiłkami bardzo zmniejszy odsetek biednych uczniów.

Może zainteresować Cię też: