Podczas konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie PiS Saryusz-Wolski mówił, że obecnie mamy do czynienia z Unią Europejską w kryzysie.

Reklama

- Platforma Obywatelska, jako część największej grupy politycznej, (w Parlamencie Europejskim) ma udział w tym kryzysie - mówił. - W polskim interesie leży, ażeby Unia Europejska była sprawna, była silna tam, gdzie ma kompetencje - dodał.

Trwa ładowanie wpisu

Przykładami kryzysów, z którymi mamy do czynienia w UE, są - zdaniem Saryusz-Wolskiego - m.in. brexit, kryzys gospodarczy i kryzys migracyjny. - Skłócona ze Stanami Zjednoczonymi Unia, nie prowadząca stanowczej polityki wobec Rosji, z wojną na swoich południowych rubieżach i wojną na swoją wschodnich rubieżach - taką Unię dzisiaj mamy, w wielkim kryzysie - stwierdził.

- Platforma Obywatelska była zbyt zajęta donoszeniem na Polskę, zaciąganiem zobowiązań u swoich partnerów po to, żeby akcja "zagranica" oparta o art. 7 została wytoczona przeciwko Polsce, żeby móc zaradzić tym kryzysom, które wymieniłem; była kompletnie pasywna - mówił eurodeputowany.