Nowy Kodeks wyborczy. PiS: Zmiana techniczna. PO: Treść i tryb przyjęcia naruszają prawo

| Aktualizacja:

Zmiany w Kodeksie wyborczym mają charakter techniczny; opozycja próbuje przekonywać, że są polityczne - podkreślali w czwartek senatorowie PiS podczas debaty nad tą nowelizacją. Zdaniem PO zarówno sama zmiana, jak i tryb jej przyjmowania przez Sejm narusza prawa.

wróć do artykułu
  • ~Zorro
    (2019-07-31 22:16)
    Niech pisowscy przestępcy od razu uchwalą że wynik wyborów ma brzmieć: PiS 99,5%, opozycja 0,5%, frekwencja 99,5%...
  • ~bertsi
    (2019-07-31 23:25)
    Tzn. jeżeli wygra PO i potwierdzi to sąd w tym składzie, to PO nie uzna wyników wyborów i odda władzę PIS-owi?
  • ~kos
    (2019-07-31 23:34)
    PiS to tylko grupa przestępcza i nic więcej,, a idee PiS to PIC.
  • ~fermęt
    (2019-07-31 23:39)
    Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy. Neobolszewicy z PiS doskonale o tym pamiętają.
  • ~kos
    (2019-07-31 23:45)
    I po to Bandzie był potrzebny TK. Idee PiS to moralne szambo podparte pustą frazeologią i złamanym kijem.
  • ~ludz
    (2019-08-01 00:04)
    kaczor,,,PO diol decyzie ,,i cicho byc,,jest,,nieomylny
  • ~Andrzej S
    (2019-08-01 00:52)
    PIS robi to samo co robił Łukaszenka w Białorusi. Trochę powoli im idzie z powodu człąkowstwa Polski w EU, ale na końcu im się uda, jak wygrają wybory.
  • ~fakir
    (2019-08-01 03:28)
    A ja wyjdę na ulicę i będę krzyczał, że Tusk i Schetyna byli wybrani niekonstytucyjnie. I co będzie? W końcu może moja sprawa zawędruje do Trybunału Konstytucyjnego i on zdecyduje. Jasne? Jak słońce.
  • ~Wera
    (2019-08-01 05:12)
    Zagłosuję na PIS jak prezes z babuszkami zatańczy Kaza Czoka .bo tak pięknie stoją za nim i nic nie robią
  • ~Ty i ja
    (2019-08-01 06:11)
    Wreszcie zdelegalizują PO
  • ~xxxx
    (2019-08-01 06:50)
    Izba stwierdzi czy wybory były ważne ale najpierw dostanie wytyczne od prezesa.
  • ~Fedor
    (2019-08-01 07:06)
    Do ~~Zorro: W 2014 roku w wyborach samorządowych przeprowadzonych zgodnie z nową, platformianą ordynacją wyniki do sejmików wojewódzkich były następujące: 26,85 proc., PO: 26,36 proc., PSL: 23,68 proc., a SLD 8,78 proc. Rok później PSL otrzymał 5,13 proc. w wyborach do Sejmu, z trudem przeczołgując się przez próg wyborczy. W podejrzanie wysokim wyniku /chłopów Piechocińskiego nie widzieli nic podejrzanego ani prof.Safjan (prezes SN), ani prof. Rzepliński (prezes TK), ani prof. Hauser (Prezes NSA), zanim jeszcze rozpatrzono protesty wyborcze! Koniec końców nowa ordynacja "sprawdziła się" i PO oraz PSL utrzymały władzę nad dzieleniem kasy w sejmikach - a przecież o to w tym wszystkim chodziło. Czyż nie tak, Watsonie?
  • ~sic.
    (2019-08-01 07:17)
    Kaczynski z PiSem to jawni przestepcy ... na co im uchwalanie jakichkolwiek ustaw, przeciez wiazace decyzje podejmuje sie Zolibozu a robi to sam Kaczynski.
  • ~Kosek
    (2019-08-01 07:20)
    Tylko PiS. PO to dno
  • ~stp
    (2019-08-01 07:40)
    Coś dziś PiSia trollownia mocno aktywna. A idźcie do swoich gadzinówek. tam zyskacie poklask. Sami siebie będziecie plusowac jak nie przymierzając sędziowie PiSiej KRS.
  • ~ijkl,
    (2019-08-01 07:45)
    "Ta izba jest bezprawna, ten projekt jest bezprawny. Nie macie państwo prawa głosować nad tym projektem - oświadczył Szymański." - no popatrz, szeregowy "polski posel" wie lepiej, co ustawodawcza izba moze, a co nie..... Przypuszczalnie wie tak dobrze, bo projekt wprowadza potrzebna zmiane......Bo przeciez zawsze bylo tak, ze dwie pary oczu widza wiecej niz jedna.........
  • ~cuda
    (2019-08-01 07:57)
    PO-KO TO SZAMBO totalna opozycja do dno a trolle tych nieudaczników ujadają .
  • ~a-go
    (2019-08-01 08:27)
    Czy nie prościej od razu wyniki wyborów ustalać na Nowogrodzkiej i publikować zanim się odbędą?
  • ~a-go
    (2019-08-01 08:31)
    Wiele lat przeżyłem w PRL-u, z którego ciężko się było wygrzebać. Dziękuję wszystkim rodakom, którzy swoimi decyzjami wyborczymi pakują mnie w PRL Bis. Widocznie nie dorośliście do demokracji i totalitaryzm wam się należy.
  • ~Marian z B
    (2019-08-01 08:42)
    Kolejny krok ku sfałszowaniu wyników wyborów przez PIS.

Może zainteresować Cię też: