Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie Liroy-Marzec podkreślał, że KW Skutecznych to miejsce w którym każdy może rozwinąć skrzydła. - Jesteśmy pozbawieni wszystkich tych przywar starych partii politycznych, otwarci na współpracę ludzi, którzy są ideowi, którzy są skuteczni w swoich działaniach - powiedział.

Reklama

- Jestem przekonany, że wszyscy, jak tutaj jesteśmy, zmienimy scenę polityczną i wygramy wybory - oświadczył Liroy-Marzec.

W jego ocenie Skutecznych łączą takie wartości jak - patriotyzm, umiłowanie wolności i szacunek dla tradycji. - Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz w 2015 roku jak szedł do wyborów miał poważny dylemat z "jedynkami". Mówił, że musi podejmować trudne decyzje, żeby te +jedynki+ jakoś ustawić. Zapomniał o jednej bardzo ważnej rzeczy, że stawianie na "jedynki" jest niezgodne w ogóle z wolnością wyborczą, stąd nasz pomysł, który nazwaliśmy roboczo "sztafeta Liroya" - podkreślił polityk.

Jak wyjaśnił pomysł ten polega na tym, że "osoba, która wejdzie z pierwszego miejsca do Sejmu po dwóch latach pracy rezygnuje z mandatu na rzecz osoby, która osiągnęła drugi wynik, a po roku +dwójka+ przekazuje na ostatni rok +trójce+ mandat".

- W ten sposób pokażemy, że możemy wspólnie pracować dla wszystkich, że to jest nieprawda, że trzeba wybierać tylko +jedynki+ na które wszyscy mają stawiać. Tym sposobem ludzie w Sejmie będą przygotowywać kolejnych kandydatów na posłów, pracować z nimi, a co najważniejsze nie stracą kontaktu z obywatelami i będą mieli stały kontakt ze swoimi regionami. W ten sposób pokażemy jak powinno się uprawiać politykę, jak powinno się reprezentować obywateli i jak skutecznie dla nich działać - mówił Liroy-Marzec.

Na konferencji zostali też zaprezentowani kandydaci startujący z list KW Skuteczni. Wśród nich znaleźli się m.in była szefowa podwarszawskich struktur Kukiz'15 Wioletta Jachowicz-Wróblewska, była członkini prezydium partii KORWiN Katarzyna Zaleśna, były skarbnik partii KORWiN Oskar Kida, były dyrektor finansowy biura partii KORWiN Mikołaj Piechota, były członek zarządu krajowego partii KORWiN Marcin Sawicki, a także Łukasz Malczyk oraz Dorota Maksymowicz-Czapkowska z partii Zgoda.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Reklama