Współczesna mapa Polski i obozy śmierci w serialu. Netflix: Przyglądamy się sprawie

Jesteśmy świadomi zaniepokojenia związanego z serialem "Iwan Groźny z Treblinki" i pilnie przyglądamy się sprawie - oświadczył rzecznik Netfliksa po liście premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie ukazanych w tej produkcji nieścisłości historycznych. Także MSZ i Porozumienie Jarosława Gowina protestują przeciwko pojawiającym się w serialu sformułowaniom i mapie sugerującej istnienie polskich obozów śmierci.

wróć do artykułu
  • ~Slazak
    (2019-11-12 06:36)
    Z wyjatkiem neufaszystow Holokaustu nikt nie neguje. Zajmijcie sie wiec swoimi faszystami i swoim antysemityzmem a nie budujcie faszystowskiej miedzynarodowki
  • ~NIE oglądam
    (2019-11-11 21:35)
    Netfliks - siedlisko oglupiania, manipulacji i propagandy marksizmu kulturowego?
  • ~Taka prawda
    (2019-11-11 21:02)
    Czyli w stanach jest wiecej esesmanow niz Amerykanow
  • ~sd2017
    (2019-11-11 19:57)
    No ale jest prawdą, że te obozy były w Polsce. Temu nie da się zaprzeczyć. Inna sprawa to dlaczego właśnie u nas ? Przecież Niemcy mieli do dyspozycji tak z pół Europy, a wymyślili sobie, że te obozy zrobią u nas.
  • ~Antonio
    (2019-11-11 18:34)
    Lepszej reklamy dla Netflixa nie można zrobić. Takie rzeczy załatwia się dyplomatycznie a nie przez publikowanie w gazetach. Nim Netflix cokolwiek zmieni w tym filmie wzrośnie liczba oglądających ten film kilkakrotnie. Tak powstaje się z kolan.
  • ~ziiuk
    (2019-11-11 16:08)
    Jak tam, kacze pokurcze, wstaliśmy już z tych kolan, czy jeszcze nie? BTW spałciliście już kredyty w niemieckich i francuskich bankach?
  • ~Ech
    (2019-11-11 14:30)
    Przecież ta mapa znajduje się na archiwalnym nagraniu telewizji amerykanskiej prezentowanym w tym dokumencie. Mamy tam między innymi Czechosłowację.
  • ~---------ziutek
    (2019-11-11 12:50)
    Polska przed 2WS byla malusienka...... Oj, przydaly sie te ziemie "odzyskane" !
  • ~irena
    (2019-11-11 11:51)
    Morawiecki, kiedy ujawnisz majątek przepisany na żonę?
  • ~Jam
    (2019-11-11 11:15)
    każdy sposób promocji jest dobry a PIS-owcy za każdym razem dają się nabierać na prowokacje ...
  • ~wielbiciel nauk prezesa prezesów ?
    (2019-11-11 05:30)
    Kocham Amerykę chociażby za to ,że tym prawdziwym przypomina w sposób ciągły i permanentny ,że jesteśmy dla nich czymś takim gdzieś w Rosji a nie żadnym pępkiem świata .Chyba ,że świata tępogłowych osiłków?
  • ~Abdul pasterzem LGBT+
    (2019-11-10 20:24)
    Tego typu deformacje wpisują się w "negowanie holokaustu" - po prostu należy dać ultimatum albo naprawienie szkód i przeprosiny albo proces i to w USA np o 100 milionów $
  • ~Manfred S.
    (2019-11-10 20:13)
    Może by było lepiej zapytać się Trumpa czy można coś od Netflixa wymagać chyba nie. Dlatego te sztuczne oburzenie jest tylko na użytek wewnętrzny Polski. Wyprostowany Amerykanin po prostu klęczących nie zauważa. Pan Morawiecki już straszył kiedyś Googla i Amazona podatkiem cyfrowym jedno kiwnięcie palcem pana Pompeo i już podatku nie będzie. Lepiej mierzyć siły na zamiary niż udawać bosego rycerza.
  • ~Mietek
    (2019-11-10 19:40)
    Czyli znowu eskimosi nas atakuja klamstwami . Zablokowac Netflixa do czasu az naprawia blad i po sprawie !
  • ~9ipolö.
    (2019-11-10 19:36)
    Pochwaly godna inicjatywa pana Kalety. Ale jak widze, jak zachodnie media obchodza sie z tematami dawnego socbloku, to i tak mysle, ze to walka z wiatrakami. Bogu dzieki Polaka ma wybory za soba, i cala fala dezinformacji skierowana jest teraz przeciwko Wegrom, gdzie to wydarzenie dopiero bedzie mialo miejsce. Skonczy sie z Wegrami, to bedzie Rumunia itd itp. Moim zdaniem Unia nie potrzebuje dodatkowej armii. Potrzebuje jednak komisje podobna do tej, ktora czuwa niby nad praworzadnoscia. Taka komisja powinna byc punktem odniesienia wszystkich rzadow, o ile te stwierdza, jak pan Kaleta, ze sasiada albo inny czlonek Unii falszuje albo manipuluje historie. Moja inicjatywa u pana Junckera w sprawie mobbingu unijnego tez nie przyniosla zadnego efektu. Na miejscu pana Szczepanskiego wstawilabym ten punkt do agendy.
  • ~otwieracz puszek
    (2019-11-10 19:09)
    Jeśli oglądam telewizję, to głównie dokumenty. Ich poziom jest często wątpliwy lub miejscami wręcz komiczny (np. w filmie o badaniach w Treblince archeolodzy się podniecają, że znaleźli na płytkach ceramicznych z komory gazowej gwiazdy Dawida, a to było logo firmy Dziewulski i Lange z Opoczna z sześcioramienną gwiazdą z kółkiem w środku po stronie spodniej tj.od muru). Niewiele rzeczy jest mnie w stanie zdziwić, a stosunek do map Europy Środkowej to już w ogóle,,,.