Na antenie TVP Info poseł pytany był o drugą awarię oczyszczalni ścieków w stolicy i sposoby rozwiązania problemu.

Reklama

Przyznał, że czymś normalnym i oczywistym jest to, że awarie się zdarzają. Drugi raz to jednak, już nie sygnał, ale alarmowy dzwonek. Może być także i trzeci raz. W związku z tym, musi być pomysł na kompleksowe rozwiązanie tej kwestii - oświadczył Zgorzelski.

Będąc gospodarzem tego czy innego miasta równolegle rozpocząłbym prace związane z rozpisaniem konkursu na kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodnościekowej - powiedział.

Podkreślił, że należy jak najszybciej usunąć awarię "Czajki" w stolicy oraz podjąć kroki nad budową kolejnej oczyszczalni.

Nie czekałbym na cud czy kolejną awarię. Wszyscy wiemy, że powinno być kilka oczyszczalni. Być może po dwie, trzy dzielnice powinny mieć takie oczyszczalnie - dodał. Zgorzelski zwrócił uwagę, że bardzo dobrze tę kwestię rozwiązała aglomeracja paryska, która jest dużo większa, niż Warszawa. Zabiega ona o środki unijne. Ma również pomoc państwową - powiedział.

W ocenie posła PSL powinna powstać w Warszawie druga oczyszczalnia ścieków po drugiej stronie Wisły.

Mamy bardzo dobre osiągnięcia w tej dziedzinie, jeśli chodzi o polskich naukowców, ale także europejskich. Poza tym, środki unijne na to by się znalazły - powiedział Piotr Zgorzelski.