Sobolewski w rozmowie w Polskim Radiu 24 był pytany o ewentualne zmiany w rządzie. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co się wydarzy. Natomiast plan jest taki, że do końca kadencji 2019-2023 premierem rządu Zjednoczonej Prawicy będzie Mateusz Morawiecki - powiedział.

Reklama

Co zaś do składu Rady Ministrów, nie wykluczam, że będą być może jakieś roszady, ale to są już naturalne roszady, ale bardziej na stanowiskach wiceministrów. To są naturalne czasami zmiany z przyczyn osobistych. Oczywiście tego nie mogę zadeklarować - dodał.

"Zjednoczona Prawica składa się teraz z trzech partii"

Sobolewski pytany o możliwość koalicji z PSL, podkreślił że Zjednoczona Prawica składa się teraz z trzech partii. Natomiast jeśli ktoś chce w ramach Zjednoczonej Prawicy realizować swoje punkty programowe, które są zbieżne z programem dobrej zmiany, to nie widzimy przeszkód i oczywiście zapraszamy. Co do oficjalnych koalicji, to takowych planów w tej chwili nie ma, aby były jakieś inne zmiany koalicji - podkreślił.

Dopytywany, czy dotyczy to także byłych posłów Kukiz'15 odparł, że "kto się uśmiecha do nas, odpowiadamy uśmiechem".

W poniedziałkowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany o możliwość wejścia w koalicję z PSL odparł: Wszystko jest możliwe. W moim przekonaniu prawdopodobieństwo tego rozwoju sytuacji nie jest wielkie, ale nie należy zaniedbywać rzeczy, które mogłyby pomóc w realizacji programu dobrej zmiany. To dobra zmiana dla tych, którzy popierają PSL.

Poseł PSL Marek Sawicki powiedział PAP, że koalicja z PiS nie interesuje ludowców. Zbyt dobrze znamy to środowisko i wiemy że jest ono toksyczne; w związku z tym nie ma sensu szukania współpracy koalicyjnej, natomiast nigdy nie odnawiamy wsparcia i rozmowy na temat ważnych spraw dla Polski - dodał Sawicki.