Wcześniej oczywiście odbędzie się komisja - powiedział Terlecki.

Reklama

Dopytywany czy zmiana jest spowodowana tym, że nie ma większości dla przegłosowania projektu, Terlecki odparł: no jak?, wskazując, że inaczej nie udałoby się obronić ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Debata nad wnioskiem posłów KO w sprawie wotum nieufności dla ministra ma się odbyć w środę wieczorem.

Wtórował mu rzecznik rządu Piotr Müller. Tam będzie widać większość, czy rząd ma większość; jeżeli obroni własnego ministra, to znaczy że rząd ma większość - mówił.

"TVN to drobiazg w tym wszystkim"

Na uwagę dziennikarzy, że Porozumienie wchodzące w skład Zjednoczonej Prawicy zapowiadało, iż nie poprze projektu medialnego w obecnym kształcie, Terlecki stwierdził: TVN, to jest drobiazg w tym wszystkim.

Reklama

Projektem zmian w ustawie o radiofonii i telewizji autorstwa posłów PiS Komisja Kultury i Środków Przekazu zajmie się w przyszłym tygodniu - poinformował z kolei szef komisji Piotr Babinetz (PiS).

Reklama

Tomczyk: Ustawa medialna nie została dołączona do porządku obrad

"Projekt ustawy medialnej, który dotyczyłby m.in. telewizji TVN, nie został dołączony do porządku obrad Sejmu, który w środę rozpoczyna trzydniowe obrady" - poinformował dziennikarzy po zakończeniu Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów szef klubu KO Cezary Tomczyk.

Na początku lipca posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, w którym wskazano, że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego". Przedstawicielem wnioskodawców jest Marek Suski.