Prowadzę korespondencję służbową z rządowej skrzynki KPRM. Polityczną korespondencję prowadzę ze swojej prywatnej skrzynki - tłumaczy szef Kancelarii Premiera. Minister podkreśla, że afera mailowa to wcale nie był wyciek, tylko atak hakerski. W dzisiejszych czasach jest tak, że każdy komunikator może zostać zhakowany. To kwestia wyłącznie sił i środków atakującego - zaznacza Dworczyk.

Reklama

Co z nowym ministrem finansów?

Dzieli nas niewiele dni od zaprezentowania nowego ministra finansów - komentuje szef KPRM. Dopytywany o to, czy nową szefową resortu zostanie prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka, Michał Dworczyk odpowiedział: Zupełnie szczerze - nie wiem.

Dodał, że jest to "jedno z nazwisk, które pojawiało się w informacjach medialnych", ale zaznacza, że w rozmowach na temat nowego ministra nie uczestniczył.

Minister finansów niewiele może, bo i tak o wszystkim decyduje premier? Minister Kościński nie był figurantem. Był ministrem RP. Trzeba pamiętać, że rząd i polityka to gra zespołowa. Często jest tak, że jest wypracowywany konsensus w ramach Rady Ministrów i decyzje poszczególnych ministrów nie są autorskimi pomysłami i ich realizacją - pokreślił szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.