Reklama
Reklama

15 października 2023 roku odbędą się wybory parlamentarne, w trakcie których obywatele Polski wybiorą 460 posłów i 100 senatorów na kadencję trwającą przez cztery lata. W każdym z 41 okręgów wyborczych zarejestrowano sześć komitetów wyborczych.

Sonda / dziennik.pl

Według wyników przeprowadzonej sondy na stronie dziennik.pl, najwięcej głosów zdobyła Koalicja Obywatelska, która uzyskała 2017 głosów, co stanowiło 41 procent poparcia.

Na drugim miejscu uplasowała się partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) z wynikiem 1648 głosów, co stanowiło 33 procent poparcia. Trzecie miejsce na podium zajęła Konfederacja, zdobywając 438 głosów, co stanowiło 9 procent poparcia.

Lewica zdobyła poparcie 298 wyborców, co stanowiło 6 procent głosów. Natomiast Trzecia Droga uzyskała 271 głosów, co odpowiadało 5 procentom poparcia. Bezpartyjni Samorządowcy otrzymali 115 głosów, co stanowiło 2 procent poparcia.

Należy zaznaczyć, że 187 respondentów zadeklarowało, że nie zamierza oddać swojego głosu na żadną z dostępnych opcji.

Wybory do Sejmu i Senatu oraz referendum ogólnokrajowe odbędą się w niedzielę w godzinach 7 - 21. Cisza wyborcza i referendalna w Polsce rozpocznie się w piątek o północy, a zakończy w niedzielę o godz. 21. Wówczas będą mogły być publikowane sondaże exit poll.