Giertych chce uchylenia immunitetu Zbigniewa Ziobro

Dokument potwierdzający chęć złożenia takiego wniosku Giertych opublikował na X, dawnym Twitterze. Dzisiaj do Marszałka Sejmu wpłynie mój wniosek o uchylenie immunitetu posła Zbigniewa Z. oskarżonego z art. 212 par.2 kk - napisał prawnik w mediach społecznościowych.

Reklama

Jak dodał, "przed postępowaniem będę wnosił o badanie biegłych sądowych, czy może on uczestniczyć w procesie". Poseł Koalicji Obywatelskiej ma jednak powody, by powziąć rewanż na byłym szefie resortu sprawiedliwości. To za jego czasów poznańska prokuratura stawiała zarzuty prawnikowi przywłaszczenia a także wyprowadzenia ze spółki deweloperskiej blisko 92 milionów złotych. Zarzuty pojawiły się, w momencie, gdy Roman Giertych przebywał w szpitalu - trafił tam, bo zasłabł podczas prowadzonych przez CBA czynnościach w jego mieszkaniu.

Ziobro wycofuje się z polityki. Obowiązki w partii przejmuje Patryk Jaki

W ostatnim czasie w mediach pojawiały się doniesienia o złym stanie zdrowia lidera Suwerennej Polski. W ubiegły czwartek potwierdziła to jego partia, informując, że Ziobro "z przyczyn zdrowotnych" nie będzie mógł w najbliższym czasie kierować partią. Jego obowiązki przejął europarlamentarzysta Patryk Jaki.

W sprawie zaś uchylenia immunitetu Zbigniewa Ziobro, Giertych przekazał portalowi interia.pl szczegóły sprawy. Oskarżył mnie o sprzeniewierzenie pieniędzy ze spółki giełdowej, a następnie sąd te oskarżenia obalił, uznając, ze oskarżenia prokuratury są nieuprawdopodobnione - powiedział. Jak zapowiedział prawnik, związany ze politycznym środowiskiem Koalicji Obywatelskiej, we wtorek ujawni szczegóły wniosku.