Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Rok temu zmarł Tadeusz Mazowiecki, pierwszy niekomunistyczny premier III RP

27 października 2014, 06:30
Był jednym z założycieli Unii Demokratycznej, następnie był związany z Unią Wolności. W 2005 roku uczestniczył w tworzeniu Partii Demokratycznej - demokraci.pl. Wchodził w skład rady politycznej PD - do 2006 był jej przewodniczącym. Współzakładał też Klub Inteligencji Katolickiej, czasopismo "Więź" i "Tygodnik Solidarność". W latach 90. jako specjalny wysłannik ONZ zwracał uwagę świata na zbrodnie popełniane podczas konfliktu w byłej Jugosławii.
Był jednym z założycieli Unii Demokratycznej, następnie był związany z Unią Wolności. W 2005 roku uczestniczył w tworzeniu Partii Demokratycznej - demokraci.pl. Wchodził w skład rady politycznej PD - do 2006 był jej przewodniczącym. Współzakładał też Klub Inteligencji Katolickiej, czasopismo "Więź" i "Tygodnik Solidarność". W latach 90. jako specjalny wysłannik ONZ zwracał uwagę świata na zbrodnie popełniane podczas konfliktu w byłej Jugosławii. / Agencja Gazeta / Fot. Tomasz Wierzejski AG
Pierwszy niekomunistyczny premier Polski po 1945 roku. Działacz opozycji demokratycznej w PRL, uczestnik obrad "Okrągłego Stołu" i jeden ze współautorów tego porozumienia. W latach 90. wysłannik ONZ na Bałkanach. Rok temu, 28 października, zmarł Tadeusz Mazowiecki.
Reklama
Reklama
Tematy:
Tadeusz Mazowiecki pierwszy niekomunistyczny premier rocznia smierci mazowieckiego smierc mazowieckiego mazowiecki rocznica

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • zootechnik
    2014-11-09 15:34:59
    mordę ma taką jakby go sumienie gryzło.Rzadki przypadek.
    0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama