Reklama
Warszawa
Reklama

Komorowski rozdaje ordery: Polityk LPR, milioner... Znany aktor ma wątpliwości. ZDJĘCIA

3 sierpnia 2015, 17:00
Jednym z odznaczonych został Piotr Fronczewski, który z zaskoczeniem przyjął Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Aktor podkreślał, że informacja o przyznaniu odznaczenia była wielką i miłą niespodzianką. Zarazem Fronczewski tłumaczył, że stara się robić to co potrafi, jednak nie jest to łatwe ponieważ jest przepełniony wątpliwościami i ten order również "leży na półce" jego wątpliwości. / PAP / Jacek Turczyk
Bronisław Komorowski odznaczył kilkanaście osób zasłużonych dla państwa i społeczeństwa. Na liście znaleźli się zarówno politycy, artyści jak i milioner z listy najbogatszych Polaków. Kim są odznaczeni?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(41)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • obciach
  2015-08-03 17:32:40
  Dobrze ,że on już zniknie za 3 dni .
  17
  pokażodpowiedzi (1)
 • KAZ
  2015-08-03 18:18:38
  Karolak też się załapie, a może nawet Lis i Stokrotka.
  10
 • AAAAAAAAAAA
  2015-08-03 17:38:26
  Bronek ewidentnie jest po zażyciu dopalaczy. Taki zapał na koniec!
  17
 • aK
  2015-08-03 18:00:07
  niech jeszcze zaproponuje kilka ustaw, pojedzie w kilka podróży zagranicznych, ogłosi kilka referendów. W tydzień chce załatwić to, czego nie robił przez 5 lat. Populista traci resztki szacunki jaki jeszcze ludzie dla niego mieli. Wstyd.
  14
 • Korek
  2015-08-03 17:22:47
  Dla Komorowskiego to ostatnia szansa na podniesienie swojej popularności poprzez zaprezentowanie się z popularnymi postaciami.
  20
 • Janek
  2015-08-03 18:47:13
  Komorowskiemu jeszcze bardziej padlo na mozg. Uzywanie dopalaczy nie wykluczone.
  12
 • stańczyk
  2015-08-03 18:36:47
  Szuler i szulernia ... !
  9
  pokażodpowiedzi (1)
 • antykomuch
  2015-08-03 19:08:01
  WSI prezio działa...
  Bulwary Nadwiślańskie im. WSI? Kopacz chwali się inwestycją firmy od Piotra P.

  - Bulwary to cudowne miejsce do odpoczynku. Nie jest to tylko moja diagnoza, o to pytałam tych, których dzisiaj tutaj spotkałam. Usłyszałam całą historię tego miejsca - mówiła premier Ewa Kopacz na oficjalnym otwarciu bulwarów wiślanych w Warszawie. Przetarg wart 123 mln zł na budowę bulwarów wygrała Hydrobudowa Gdańsk. Miesiąc przed wygraną do rady nadzorczej Hydrobudowy weszli związani z WSI Krzysztof Werelich i Piotr P.
  - Mamy wreszcie miejsce do odpoczynku, miejsce do podziwiania drugiego brzegu, który jest zupełnie naturalny. Jak państwo wiecie, ten jest zmodernizowany. Powoli zagospodarowujemy ten teren. Mamy Multimedialny Park Fontann, port Czerniakowski, poniatówkę, plażę z pawilonem. Cieszmy się, że pogoda nam dopisała i że ta część jest już otwarta - powiedziała na otwarciu Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Ani premier Kopacz, ani prezydent Gronkiewicz-Waltz nie chwaliły się historią przetargu na nowo otwarte bulwary. Jak pisał w lutym br. Wojciech Cieśla w "Newsweeku", pieniądze Hydrobudowy Gdańsk prawdopodobnie (podobnie jak w przypadku "Pro Civili") trafiały na Cypr.
  - W budowę nadwiślańskich bulwarów w Warszawie zaangażowała się firma, za którą stoją dwaj skazani za przestępstwa oficerowie WSI, bandyta związany z gangiem pruszkowskim, aresztowany szef SKOK Wołomin. Firma upada, bulwary szybko nie powstaną. A co z pieniędzmi? Tropy prowadzą na Cypr - pisał Cieśla.
  O sprawie pisaliśmy również na portalu niezalezna.pl. We wrześniu 2012 r. zapadła decyzja. Przetarg na budowę bulwarów na lewym brzegu Wisły w Warszawie wygrała Hydrobudowa Gdańsk. Wykonawca złożył najniższą ofertę – 123 mln zł, dzięki czemu pokonał Skanska (oferta za 132 mln zł) Bilfinger Berger (135), Budimex (147 mln), Warbud (153 mln), Mostostal Warszawa (168 mln) i Energopol-Szczecin (176 mln).
  Co ciekawe, miesiąc przed wygraną do rady nadzorczej Hydrobudowy Gdańsk weszli Krzysztof Werelich i Piotr P. Panowie wcześniej znani byli zarówno jako producenci filmu "Bitwa Warszawska 1920" (film otrzymał rekordową w historii PISF dotację 9 mln złotych), jak i z raportu ds. likwidacji WSI, w kontekście kilkusetmilionowych wyłudzeń fundacji "Pro Civili".
  - Głównymi założycielami fundacji byli Anton Wolfgang Kasco i Patryk Manfred Holletschek (twórca pierwszej w Polsce piramidy finansowej: „Global System”). Prezesem Zarządu Fundacji był Krzysztof Werelich, a Dyrektorem Generalnym Elżbieta Polaszczyk. Radę Fundacji tworzyli: przewodniczący Piotr P. (do sierpnia 1995 r. oficer WSI), Beata Werlich, Krzysztof Kostrzewski, gen. Stanisław Świtalski oraz Marek Olifierczuk (współpracownik prowadzony przez Piotra P.). Jednym z pracowników Fundacji był oficer Zarządu III WSI Marek Wolny. W 1994 r. w skład Rady Fundacji wchodzili ponadto Janusz Maksymiuk i Tomasz Lis - czytamy w tzw. raporcie Antoniego Macierewicza z 2007 r.
  10
 • św.NH
  2015-08-03 17:43:33
  Pan Kleks i wszystko jasne!
  7
 • vis
  2015-08-03 20:06:53
  Do niczego innego się nie nadaje , odznaczenia dla niego nie stanowią wartości
  1
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej