Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Para prezydencka z wizytą w Izraelu. Andrzej Duda: Nie może być zgody na nienawiść i antysemityzm

17 stycznia 2017, 13:24
- Nigdy nie może być, nie tylko wśród polityków, ale także i wśród zwykłych ludzi, obywateli świata, zgody na nienawiść, zgody na antysemityzm. Nigdy nie może być przejścia obojętnie wobec tych wszystkich ideologii, które prowadzą do takiej nienawiści – mówił prezydent.
- Nigdy nie może być, nie tylko wśród polityków, ale także i wśród zwykłych ludzi, obywateli świata, zgody na nienawiść, zgody na antysemityzm. Nigdy nie może być przejścia obojętnie wobec tych wszystkich ideologii, które prowadzą do takiej nienawiści – mówił prezydent. / PAP / Radek Pietruszka
Nigdy nie może być zgody, ani wśród polityków, ani wśród zwykłych ludzi, na nienawiść i antysemityzm – powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie.
Reklama
Reklama
Tematy:
kwiaty zdjęcia opinie Izrael agata kornhauser duda groby wizyta Yad vashem Andrzej Duda
Reklama

Komentarze (73)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Tarantula
  2017-06-27 17:20
  Zapiszmy się do semitów, tylko pytanie - do których, bo się okazuje że są rozne odmiany, a to nowość !
  1
  zgłoś
 • buhahahah
  2017-03-31 18:03
  Kto ubiera te nieszczesnice?Ludzie,gdzie te eleganckie Polki,w stylu Niny,Edytki ...?
  0
  zgłoś
 • won z POLSKI
  2017-02-10 00:23
  no i wyszło "szydło"z worka!!! a tych szydeł w POLSCE co niemiara jak ktoś taki śmie urągać POLSCE NARODOWI POLSKIEMU wstyd i hańba tylko kosher-ni tego nie mają goj to przecież nie człowiek!
  0
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • balbina
  2017-01-18 09:20
  Duda pojechał do SWOICH TO widać, słychać I czuć !!!!!!!!!!!!!!
  0
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • Janek z Podkarpacia
  2017-01-17 23:09
  oto caly PiS. szok!!! biedna ta nasza Polska!!!
  0
  zgłoś
 • obserwator
  2017-01-17 20:22
  I kto to mówi. Przecież dzięki wywołaniu fali nienawiści wygrał wybory!
  0
  zgłoś
 • wyrok
  2017-01-17 20:19
  Tym jednym haniebnym postępkiem (order dla Szewacha i mycka) Duda zniszczył cały swój dotychczas dość korzystny wizerunek i zasłużył niestety - tak jak inni myckowicze (Bolek, Bul, Tusk i Mazowiecki) na pogardę Polaków! I tej hańby nic już nie zmyje! Co się "stało" - to się nie odstanie, panie Duda! - Choćbyś potem cukier dawał - już nie weźmiesz nas na kawał! Pamiętliwe my koniki...
  0
  zgłoś
 • czy Duda udawał podczas ceremonii kogoś
  2017-01-17 20:13
  innego - albo może się ukrywał(?) - i czy dlatego na durny łeb założył dla niepoznaki krymkę-niewidkę teologiczną?
  0
  zgłoś
 • Katarzyna dostała ten sam order od kochanka!
  2017-01-17 20:11
  Czy z tego można wnosić, że Andrzej Duda jest kochankiem Szewacha? - Albo przynajmniej "kochasiem"?
  0
  zgłoś
 • Stanisław Wyspiański
  2017-01-17 20:04
  Miałeś cha mie złoty róg - a teraz tylko "eskimosi" trzymają cię mocno za py sk!
  0
  zgłoś
 • Hammurabi
  2017-01-17 20:02
  Andrzej Duda: "Nie może być zgody na nienawiść i anty semi tyzm" -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ale na antypolonizm w wykonaniu ży _ dostwa już może być zgoda, czyż nie tak, Panie Prezydencie? Cóż, Naród w coraz bardziej świadomy sposób reaguje na "polityczną poprawność", propagandę ży do wską i zakłamywanie historii. Na zasadzie WZAJEMNOŚCI, Panie Prezydencie, jest pełna zgoda na "nienawiść i antysemityzm" - oko za oko, ząb za ząb. Nie chcemy w Polsce złodziei i potomków zbro dnia rzy ży dow skich. WON do Izraela!!!!!
  0
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • A co pan na to - Panie Duda?
  2017-01-17 19:58
  Przechodzę od razu do istoty sprawy! A istota jest taka, że pełne banknotów polskie walizki wędrują sobie tymczasem od Annasza do Kajfasza zupełnie bez sensu i bez celu! I wracają do Polski próżne - bo każdy Judasz na trasie odlicza sobie "swoje" 30 srebrników, a Judaszów - jak wiadomo - są tysiące. Sam Annasz z Kajfaszem oczywiście biorą tylko po uważaniu, ale niektóre zbliżone do dobrze poinformowanych misie mruczą coś o 65 miliardach USD (nie mylić z USB 2.0). Niektórzy Judasze nawet wybierają już teraz z naszej walizki po 100 euro miesięcznie! Dożywotnio!!! - I żaden order tego nie przykryje! - Nawet gdyby sam się Pan cały zagrzebał w górę bezwartościowych kawałków emaliowanej blachy.
  0
  zgłoś
 • Panie Prezydencie wszystkich ż y d ó w!
  2017-01-17 19:56
  Ewidentnie - po raz kolejny - daje Pan d u p y! - - - I jednocześnie traci Pan twarz! Przynajmniej w oczach Polaków! Dowodzi Pan tym samym, że jest Pan człowiekiem może i wielkich ambicji - ale kompletnie bez godności ani honoru i o rozmiękczonym kręgosłupie!!!
  0
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • Krymka Teologiczna nadaje z Krymu
  2017-01-17 19:53
  Zawsze wiedziałem, że to łyse kółko na szczycie głowy Dudy, to wytarcie od noszenia mycki. Pasuje, jak ulał. Pewnie chodzi w tej mycce po domu
  0
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • Czekamy na kolejne pytania naszych dzieci
  2017-01-17 19:49
  Gdy zainteresowany najnowszą historią Ojczyzny malec pyta nas, dlaczego na przykład Komorowski został prezydentem, Tusk premierem, a Rzepliński prezesem Trybunału Konstytucyjnego - nie uśmiechajmy się głupio, nie odbijajmy piłeczki, szybko rzucając: "Odrobiłeś lekcje?" albo „Posprzątałeś zabawki?” Raczej starajmy się z powagą i rzeczowo odpowiedzieć, nie dając po sobie poznać, jak bardzo jesteśmy skrępowani i zawstydzeni. Podobnie i treść słowa “Komorowski”, będącego naturalnym nazwiskiem naturalnie kojarzonym ze słowami: "komora", "komornik", nie powinna powodować skrępowania ani nasuwać z gruntu niewłaściwych i wręcz podejrzanych i karygodnych skojarzeń ze słowami "gaz" albo "eksmisja", i nawet oczywisty i naturalny brak treści w słowie "Tusk" (Pułtusk?) nie powinny powodować naszego skrępowania i nie musimy przy naszych dzieciach wstydzić się te słowa wymawiać w najbardziej nawet przykrym kontekście. Z kolei gdy dziecko wypowie je przy nas - w żadnym wypadku nie powinniśmy udawać, że niczego nie słyszeliśmy. Zupełnie niedopuszczalne jest karcenie za to malca lub strofowanie, że tak się nie mówi, bo to jest „brzydko”. Normalna, nieskrępowana reakcja i bezpruderyjne wyjaśnienie, oczywiście stosowne do wieku, to najlepsza metoda. Dziecko z pewnością wszystko zrozumie, a my nie będziemy już odczuwać zażenowania, ilekroć na ekranie telewizora pojawi się sylwetka byłego prezydenta lub nawet byłego premiera.
  0
  zgłoś
 • hipo
  2017-01-17 19:42
  A ja proponuję ważnym zagranicznym wkładać na głowę krakowską rogatywkę z pawim piórem.
  0
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • jan
  2017-01-17 19:39
  Teraz to już nasz Prezydent pujdzie prosto do nieba, tyle krajów co On zwiedził w tak krótkim czasie za nasze podatki, to jeszcze nie było takiego Prezydent, który obnosił by się ze swoją wiarą
  0
  zgłoś
 • Jednym słowem
  2017-01-17 19:38
  ż y d z i namaścili kolejnego "polskiego" prezydenta na ż y d a ! A on na to jak na lato i jeszcze szubrawcę odznacza najwyższym polskim odznaczeniem! Kiedy ceremonia obrzezania?
  0
  zgłoś
 • Cynik o stoickim usposobieniu
  2017-01-17 19:28
  Spółka skarbu państwa - zwana też niekiedy dla zmyłki "Polską" Agencją Prasową - oznajmiła, że "Prezydent Duda odznaczył Szewacha Weissa Orderem Orła Białego"! = = = = --- Teraz już tylko Netanyahu powinien dostać Virtuti Militari, a Soros Order Zasługi RP oraz Nagrodę Państwową Pierwszego Stopnia! Trzeba też koniecznie przyjąć Grossa w poczet członków Polskiej Akademii Nauk.
  0
  zgłoś
 • przy okazji zadam kilka prostych pytań:
  2017-01-17 19:23
  Czy ktoś z was mi wytłumaczy prostymi słowami, co to - w tak zwanej oficjalnej nomenklaturze - jest nienawiść? Tak konkretnie. Bo - jak dotychczas - przynajmniej u mnie - państwo polskie nie zdało egzaminu z umiejętności formułowania jasnych, poprawnych i precyzyjnych definicji na użytek obywateli. Jakoś się od tego wykrętnie wymiguje!!! Skoro chrzescijaństwu oficjalnie, ustawowo i definitywnie odmawia się w Polsce prawa definiowania kryteriow etycznych czy wyznaczania granic dobra i zła - no to ktoś się tych funkcji podjać musi! A skoro wspomniana odmowa jest centralnie sterowana przez państwo - to tym samym na państwo spada obowiazek formulowania precyzyjnych definicji w tym zakresie! Nie rozumiem więc, dlaczego państwo się od tego uchyla - nie powoluje prawdziwych ekspertow, ktorzy w ogniu rzetelnej naukowej dyskusji wykują nam i naszym dzieciom nowe niewzruszone definicje na nowe czasy, lecz zdaje się na i promuje niepoważnych hucpiarzy w rodzaju Palikota, czy "prpofesorów" w rodzaju Senyszyn i firmuje ich chybione i zależne od aktualnej koniunktury na medialnym rynku "próby definicji"?! Co to w ogóle jest ta szemrana "mowa nienawiści"? Czy w wolnym kraju wolny człowiek ma prawo nienawidzić? A jeśli nie ma prawa - to czy jest to nadal wolny człowiek w wolnym kraju? Czy jest to nadal obywatel państwa prawa??? Na przykład prawa do miłości lub nienawiści, gdzie wolno kochać piosenki Grechuty i nienawidzić gumowego ********** ryja z penisem w charakterze cygara... Kraju, gdzie każdy obywatel i każdy człowiek ma prawo do wolnego wyboru i gdzie dopiero konkretne czyny są z mocy prawa osądzane i - jeśli są bezprawne - wtedy dopiero są karane? Czy - jak już uchwalą te swoje mgliste dyrdymały o tej "mowie nienawiści" - to czy wolno mi będzie nadal otwarcie nienawidzić Niesiołowskiego albo Szejnfelda, albo nawet na ten przykład Andersa Breivika czy innego Marcina P. albo Mateusza K. - i czy nie będzie juz można mówić o dożynaniu watah. Jak mierzyć nienawiść? Czy skala Fahrenheita wystarczy? Czy trzeba będzie ustanowić skalę Bradburyego-Orwella??? Tak tylko pytam zawczasu i na wszelki wypadek! I Wam też radzę się tym zainteresować! Bo nigdy nic nie wiadomo...
  2
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama