Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

"Poprzedni rząd trudno nazwać rządem polskim...". Dzieci w Sejmie ostrzejsze od prawdziwych polityków

1 czerwca 2017, 16:46
Uczniowie mieli ustalić, czy w przestrzeni publicznej, w której mieszkają, znajduje się miejsce, którego nazwa nawiązuje do systemu totalitarnego. Jeśli takie miejsce znaleźli, musieli znaleźć sposób zmiany nazwy oraz zaproponować nowego patrona - bohatera lokalnego - i upowszechniać wiedzę o nim. Jeśli takiego miejsca było, zadaniem młodzieży było znaleźć miejsce warte upamiętnienia, które nie ma patrona, i wskazać nowego bohatera oraz rozpropagować o nim wiedzę w społeczności lokalnej.
Uczniowie mieli ustalić, czy w przestrzeni publicznej, w której mieszkają, znajduje się miejsce, którego nazwa nawiązuje do systemu totalitarnego. Jeśli takie miejsce znaleźli, musieli znaleźć sposób zmiany nazwy oraz zaproponować nowego patrona - bohatera lokalnego - i upowszechniać wiedzę o nim. Jeśli takiego miejsca było, zadaniem młodzieży było znaleźć miejsce warte upamiętnienia, które nie ma patrona, i wskazać nowego bohatera oraz rozpropagować o nim wiedzę w społeczności lokalnej. / PAP / Radek Pietruszka
W czwartek - jak co roku - w Międzynarodowym Dniu Dziecka w Sejmie zasiedli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, posłowie na Sejm Dzieci i Młodzieży. Niektóre spośród ich wypowiedzi zrobiły wielką karierę w mediach społecznościowych.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Zobacz
Reklama