Wśród nich jest dwóch Jarosławów Kaczyńskich i do tego obaj kandydują do Rady Miasta Warszawy. Jeden z nich jest liderem listy komitetu wyborców "Dosyć", drugi otwiera listę kandydatów Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Wśród zarejestrowanych kandydatów jest też 54 Komorowskich, ale żaden o imieniu Bronisław.

Reklama

Wśród 22 kandydatów noszących nazwisko Ziobro, także nie ma Zbigniewa, podobnie jak w gronie pięciu Tusków - nie ma Donalda. Żaden z trzech kandydatów Palikotów nie nosi imienia Janusz. Najbardziej popularne w tych wyborach nazwisko z pierwszych stron gazet to Pawlak. W całej Polsce zarejestrowano 287 Pawlaków, w tym trzech Waldemarów. Jeden z nich rzeczywiście startuje z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego do Rady Powiatu Obornickiego, ale za to drugi jest na liście SLD do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

Do krakowskiej rady z listy komitetu Jacka Majchrowskiego kandyduje Jerzy Stanisław Dziwisz (Barbara Dziwisz, bratanica kardynała Dziwisza po raz drugi startuje do sejmiku w okręgu podhalańskim). Jarosław Gowin jest liderem listy Wspólnoty Samorządowej Powiatu Żywieckiego. Zbigniew Wodecki ubiega się o mandat radnego gminy Łaziska. Na liście Prawicy Rzeczpospolitej do małopolskiego sejmiku jest Ryszard Popiełuszko. Do Rady Miasta w Wadowicach chce się dostać Cecylia Wojtyła (Karol Wojtyła kandyduje do Rady Gminy w Drzycimiu).