Według przewodniczący Sojuszu ten spokojniejszy ton debaty ma wynika z tego, że - jak mówił podczas konferencji prasowej - "SLD chce rozwiązywać ludzkie sprawy i nie pisze żadnych instrukcji, jak się uśmiechać i jak się ubierać."

Reklama

"Jedyna instrukcja SLD, to być z ludźmi, rozmawiać z nimi, wysłuchać ich. I to jest przewaga nad innymi partiami politycznymi" - podkreślił Napieralski.

Lider SLD uznał, że określana słowem "wojna" agresja w polskiej polityce zaczęła się w czasach IV RP; jego zdaniem PO i PiS walczą ze sobą nie na argumenty, ale obelgi. Według Napieralskiego agresywny język prawicy to wynik braku istotnych różnic między PO a PiS.

Lider SLD przyjechał do Kalisza Pomorskiego, by wesprzeć kampanię wyborczą Michała Hypkiego, ubiegającego się o ponowny wybór na stanowisko burmistrza tego miasta.

31-letni Hypki jest jednym z najmłodszych zachodniopolskich samorządowców. Burmistrzem został w styczniu 2008 r. w wyniku przedterminowych wyborów zarządzonych po śmierci jego ojca - Andrzeja Hypkiego, wieloletniego włodarza miasta.