Do starć doszło, kiedy policja próbowała przerwać blokadę siedziby premiera Mohammeda Ghannusziego i przeprowadzić urzędników do środka. Dziesiątki manifestantów, którzy pomimo godziny policyjnej spędzili noc przed tym budynkiem, ruszyło w ich kierunku.
Policja wystrzeliła kilka pocisków z gazem łzawiącym, by rozproszyć demonstrantów. Incydent był krótki, ale napięcie na placu sąsiadującym z siedzibą premiera, wiąż pozostaje duże. Wojskowi negocjatorzy próbują uspokoić manifestantów.
Jak podkreśla agencja AFP nadchodzący tydzień będzie kluczowy dla przetrwania tunezyjskiego rządu tymczasowego. W weekend mobilizacja społeczna przeciwko obecności w nim ministrów z rządu obalonego w tym miesiącu prezydenta Zina el-Abidina Ben Alego jeszcze się wzmocniła.
Tysiące młodych demonstrantów, głównie z miasta Sidi Bouzid, gdzie zaczęła się "jaśminowa rewolucja", przybyło do stolicy w konwoju, który nazwali "karawaną wolności". Przyłączyło się do nich kilka tysięcy manifestantów, a w nocy kilkuset z nich naruszyło przepisy o godzinie policyjnej.
Dla "rządu jedności narodowej", który miałby za zadanie przywrócić w kraju spokój i przygotować w ciągu sześciu miesięcy wolne wybory, najbliższe dni będą bardzo ważne. W szkołach i na uczelniach mają być wznowione zajęcia, zawieszone od 10 stycznia, cztery dni przed ucieczką z kraju Ben Alego. Jednak związki zawodowe nauczycieli wzywają do strajku generalnego.