Zaczęło się od tytułu w "Huffington Post", który głosił, że "ISIS zajęło Tatooine". Fani zrozumieli, że Tataouine - rejon Tunezji, w którym kręcono zdjęcia do "Mrocznego Widma" czy "Nowej Nadziei" - został opanowany przez terrorystów, a podróże tam są całkowicie zakazane. Okazało się, że zbyt gorliwy redaktor opatrzył tekst zbyt daleko idącym tytułem. Wieść rozlała się już jednak w serwisach społecznościowych i zaczęła żyć własnym życiem.

Reklama

Dziś "Huffington Post" przyznaje się do błędu. W krótkim komentarzu redakcja pisze, że "poprzedni tytuł sugerował, że ISIS , został więc zmieniony, by pokazać, że są obawy, że terroryści mogą używać części terytorium Tunezji, by przerzucać bojowników z Libii".

Wszelkie wątpliwości rozwiewa też artykuł w CNN, w którym dziennikarze opisują, jak wygląda ten region. Owszem, zwiększono liczbę funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa i wprowadzono przepustki, ale na razie pogranicze jest w miarę bezpieczne. Mieszkańcy zapewniają też korespondentów CNN, że będą chronić turystów tak, jak swoje własne rodziny.

ZOBACZ TAKŻE: "Gwiezdne Wojny" powrócą! Zobacz polski zwiastun VII części - "Przebudzenie mocy" >>>