Komisja Europejska odrzuca ostatnie propozycje reform ze strony greckiego rządu. Zdaniem Komisji, są niewystarczające. Bruksela liczy, że do porozumienia w sprawie programu pomocowego dla Grecji dojdzie w najbliższych dniach. Podkreśla jednak, że stanie się tak pod warunkiem przedstawienia przez Ateny sugestii zgodnych z wcześniejszymi ustaleniami.

Reklama

Rzecznik Komisji Margaritis Schinas powiedział, że rozmowy techniczne przedstawicieli instytucji i greckich władz są kontynuowane, ale piłka jest teraz po stronie Grecji. Jak dodał, Komisja poinformowała wczoraj przedstawicieli greckich władz, że ich ostatnie propozycje nie odzwierciedlają ani rezultatów spotkania przewodniczącego Jean-Claude’a Junckera z premierem Grecji Aleksisem Tsiprasem w zeszłą środę, ani poniedziałkowego spotkania komisarza ds. gospodarczych Pierre’a Moscovici z greckimi ministrami.

Według rzecznika, Jean-Claude Juncker nie planuje spotkania z premierem Tsiprasem w kuluarach szczytu Unia Europejska-Ameryka Łacińska i Karaiby, który rozpoczyna się dziś w Brukseli. Wieczorem zaś może dojść do rozmów między Tsiprasem, kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Francji Francois Hollande'em.

ZOBACZ TAKŻE: Premier Grecji ostrzega: Jeśli zbankrutuje mój kraj, upadnie cała strefa euro>>>