Reklama

49-calowy telewizor za 150 dolarów lub 55-calowy za 250, laptopy za niewiele ponad 100 dolarów, aparaty fotograficzne za pół ceny i setki produktów w ofercie "kup jeden, weź drugi za darmo" - to tylko niektóre z tysięcy ofert jakie dla klientów przygotowały w tym roku sieci handlowe.

Milionom Amerykanów trudno było oprzeć się takim okazjom więc zaraz po zakończeniu świątecznego obiadu ruszyli do sklepów. Byli i tacy, którzy zjadali tradycyjnego indyka koczując w kolejkach. W dniu Święta Dziękczynienia swoje sklepy otworzyły największe sieci handlowe: Walmart, Best Buy, Toys'R'Us, Macy's i Kmart.

Reklama

Niektórzy sprzedawcy respektując tradycję czekają do piątkowego poranka. Handlowcy spodziewają się w tym roku rekordowej sprzedaży. Obecnie największą popularnością cieszą się telewizory, tablety, konsole do gier, inteligentne zegarki oraz odzież. W ubiegłych latach by dokonać zakupów w Czarny Piątek, który jest początkiem bożonarodzeniowego sezonu handlowego, należało osobiście udać się do sklepów. Tym razem niemal wszystkie sieci oferują porównywalne zniżki przy zakupach przez internet.