Gen. Breedlove: Moskwa i Damaszek destabilizują Europę falą uchodźców

| Aktualizacja:

Zdaniem generała Philipe'a Breedlove'a Rosja i reżim prezydenta Baszara el-Asada z premedytacją wykorzystują migrację jako instrument do próby przeciążenia europejskich struktur pomocowych i złamania europejskiej determinacji.

wróć do artykułu
 • ~mmm
  (2016-03-02 07:37)
  Moskwa, Damaszek i Berlin, panie generale. Nie zapominajmy o roli Angeli Merkel w tym kryzysie.
 • ~Krzysztof
  (2016-03-02 08:01)
  Ta sytuacja dokladnie wlasnie tak wyglada, absolutna prawda.
 • ~Piast
  (2016-03-02 08:12)
  To typowe dla Amerykanow, robia falszywa propagande, bo Rosja psuje im biznes broniac legalnego Rzadu w Syri i jako jedyna razem z Kurdami naprawde walczy z Isis. Amerykanie zrobili juz sami Biznesowa Wojne lub Rewolucje i Demokracje w Iraku, Afganistanie, Libii, Egipcie itd. co z tego wyniklo? Zrodlo terrorystow i dzienne zamachy Bombowe, fala Uchodzcow i pieklo na ziemi-dla opini publicznej "Uwolnili nas od Dyktatorow". Ale to nasz sojusznik i Wielki Brat wiec przepraszam zgory za slow prawdy-klamstwo jest wygodniejsze....
 • ~sepia
  (2016-03-02 09:42)
  Oczywiście tak jest . to prawda. sam to pisze od miesięcy w swoich komentarzach. Dobrze, ze wreszcie ktoś wysoko postawiony powiedział o tym publicznie.
 • ~babcia
  (2016-03-02 08:28)
  Bardzo przepraszam, ale kto zaczal destabilizowac Syrie i popierac sily opozycyjne? I jaki kraj robi to juz od lat doprowadzajac do wojny domowej w Syrii? I jezeli Rosjanie popieraja istniejacy rzad, to oni sa winni destabilizacji? co to jest za beszczelna logika?
 • ~Ja
  (2016-03-02 08:33)
  Odezwal sie slepy general USA. Zero atakow z powietrza no konwoje z ropa z Syrii do Turcji. Nawet teraz gdy ta otworzyla korytarz dla swoich bandytow i uzbroila ich przepuszczajac do Syrii przezswoja granice. Turcja jest w Nato a podpala sytuacje. Pewnie na prosbe administracji Obamy ktory do dzis nie ujawnil swojego aktu rodzenia. Za kilka lat sie okaze ze nawet nie urodzil sie w USA.....i ze rzadzil nimi nielegalnie
 • ~obywatel
  (2016-03-02 09:21)
  Coś się generałowi pomieszało, bo to nie Rosja zaczęła destabilizować Irak, Libię, Egipt, Syrię .Z tą ostatnią nie udało się do końca przeprowadzić pełnej destabilizacji bo dostała wsparcie od partnera gospodarczego jakim od bardzo wielu lat jest Rosja, która nie odpuściła i tym sposobem nie została odcięta na Morzu Śródziemny. Stąd bierze się to ubolewanie Ameryki, a byli tak blisko.
 • ~Genitaliusz
  (2016-03-02 08:07)
  No i jeszcze Turcja.
 • ~Norton
  (2016-03-02 08:20)
  Ci,którzy niszczą naród,prastary naród-lud syryjski zapewne zapłacą za to; poniewierają rodzinami,starcami i kalekami,chorymi. Stare przysłowie powiada: "Oliwa nie żywa,lecz zawsze sprawiedliwa". Unia musi się obronić przed "potopem" muzułmańskim,który -co widać jak na "dłoni" - zwrócony jest przeciwko niej,to znaczy przeciwko strukturom unijnym. -Komu na tym zależy ?! -Oto jest pytanie ! Żadnemu państwu unijnemu,w tym obecnie rządzonej Polsce,w żadnym wypadku NIE MOŻNA WYSTĘPOWAĆ PRZECIWKO UNII,W KTÓREJ SIĘ JEST,W KTÓREJ SIĘ EGZYSTUJE,odwrotnie,RZECZPOSPOLITA WINNA UNIĘ WSPIERAĆ wraz z WYSZOCHRADEM ,To NAKAZ chwili . I jeszcze jedno przysłowie pod adresem rządzących i nierządzących polityków i politykierów : OSTATNI TEN PTAK,KTÓRY WŁASNE GNIAZDO KALA i głupie TO PSISKO,KTÓRE GRYZIE RĘKĘ,KTÓRA GO KARMI.
 • ~fotograf wodza rzeszy
  (2016-03-02 09:42)
  Nie bawcie sie polityka czyli instrumentem diabla.
 • ~WAW
  (2016-03-02 23:03)
  TO NIE ROSJA I SYRIA DESTABILIZUJA EUROPE TYLKO IMPERIALISTYCZNE STANY ZJEDNOCZONE KTORE PODPALILY LIBIE,IRAK UKRAINE I SYRIE
 • ~juri gagarin
  (2016-03-17 16:37)
  Nie trzeba bylo ruszac Ukrainy.
 • ~Europejczyk
  (2016-03-05 12:58)
  Rosjanie uratowali syryjskich chrzescijan przed wymordowaniem ich przez IS, a obecnie z Syrii ucieka ludnosc arabska , ktora popiera iS. Dlatego Europa nie powinna pozwolic tej fali arabskich pseudouchodzcow na - jak to ujal general Breedlowe - "rozprzestrzenienie sie jak rak" w Europie. Arabscy pseudouchodzcy powinni zamieszkac w obozach dla uchodzcow nadzorowanych przez ONZ, a po zakonczeniu wojny w Syrii wrocic do swojego kraju. Zas jezeli prezydent Asad wczesniej oglosi amnestie , to arabscy pseudouchodzcy powinni wrocic do Syrii natychmiast po ogloszeniu tej amnestii.
 • ~leming logiczny
  (2016-05-07 11:11)
  Ten kryzys mozna zakonczyc traktujac serio pojecie azylu politycznego i obejmujac nim tylko ludzi naprawde zaangazowanych w polityke, a arabskich migrantow ekonomicznych odsylajac spowrotem do Asada i Putina.