Rosyjski szach mat? Putin załatwia w UE zniesienie sankcji. Merkel w kropce

Sprawująca przewodnictwo w Unii Europejskiej Słowacja domaga się zniesienia sankcji wobec Rosji - pisze niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Kanclerz Niemiec Angela Merkel uważa natomiast, że nie ma obecnie warunków do złagodzenia restrykcji.

wróć do artykułu
  • ~Skuba
    (2016-09-03 19:51)
    A przecież jeszcze niedawno Putin twierdził, że sankcje nie szkodzą Rosji tylko krajom, które sankcje wprowadziły?
  • ~antyszkodnik
    (2016-09-02 11:16)
    już czas odstawić ciotkę na emeryturę.Baba jest szkodnikiem.
  • ~Konrad
    (2016-09-01 00:02)
    normalnie sukces dyplomacji pisiej. harmonijna współpraca V4 czy też międzymordzia sprawia, że Fico i Orban kochają pótina oraz dążą do zniesienia sankcji... pełna zgoda i jedność stanowiska z pisiarnią!! qrdópel wojuje natomiast z Angelą, która jest jego jedyną ostoją w trzymaniu ruskich na dystans... nic dziwnego, że Niemcy gromadzą zapasy...
  • ~Fico-Mico - czyli Cimoch-Kwach jak żywy...
    (2016-08-31 03:23)
    Robert Fico w latach 1987–1990 należał do Komunistycznej Partii Czechosłowacji. W 1992 po raz pierwszy uzyskał mandat posła do Rady Narodowej, reelekcję uzyskiwał w 1994, 1998, 2002, 2006, 2010 i 2012. -------------- W latach 1994–1996 stał na czele klubu parlamentarnego Partii Lewicy Demokratycznej (SDĽ), był także wiceprzewodniczącym tego ugrupowania (1996–1999). W 1999 założył własną partię o charakterze socjaldemokratycznym SMER, zostając jej przewodniczącym, a także przewodniczącym frakcji parlamentarnej. (za Wikipedia)
  • ~smutna prawda
    (2016-08-31 03:20)
    Polska jest krajem wojen. Malo znaczaca, zrujnowana gospodarczo idzie w slady USA , bo w tym kraju panuje przekonanie, ze to postawi kraj na nogi. Jak postawilo Usa po drugiej wojnie. A prawda jest taka, ze na cudzej krzywdzie , suma sumarum, nikt sie tak naprawde nie wzbogaci.
  • ~dudek
    (2016-08-31 03:13)
    Polska dla Rosji jest bez znaczenia. Nawet Ukraina jest wazniejsza dla nich strategicznie. A wiec, co Rosje moze obchodzic paranoja polskich " elit " politycznych ? Zachowanie politykow w Polsce tylko ruinuje kraj I zubaza jego obywateli. Ale wiekszos tychze obywateli jest zbyt durna, zeby ogarniac ogrom calego nieszczescia, jakie gotuje Polsce jej rzad. Za duzo w Polsce Markow , ktorzy maja cos tam w glowie, ale to nie jest sprawnie dzialajacy mozg. I takie cos pisze o agresjii Rosji. To, ze Poska gotowa jest napasc na kazdy suwerenny kraj pod dyktando Usa Marus - przyglup nie zauwaza.
  • ~kura nioska
    (2016-08-31 02:54)
    Wyszehrad się załamuje ,będą jaja ? Ale nam jest czegoś takiego brak bo to i prezesowi urwało a i wskazał bezjajowość na stołki !
  • ~z daleka
    (2016-08-31 02:43)
    Przyjaciel z grupy Wyszehradzkiej czy jak to tam sie nazywa, po prostu mysli w kategoriach real-politik i to wyjdzie mu to na zdrowie. Ci zas ktorzy naiwnie mysla, ze Wegrzy, Czesi czy Slowacy pod przewodnictwem Polski beda podskakiwac Ruskim sa kompletnymi idiotami, to sa pragmatycznie nastawione narody i ich politycy rowniez i nikt z nich nie da sie wpakowac w rozrobe z Ruskimi. Oni tak jak Orban bede za to utrzymywac z Rosja dobre relacje i ciagnac z tego jedynie korzysci.
  • ~SYLVEK
    (2016-08-30 21:01)
    Sankcje beda zniesione jak bedzie gotowy Nordstream I i II- bo jakby Schröder wygladal w oczach Putina - to nie Depardieu .
  • ~Bibilijny
    (2016-08-30 19:51)
    Niemcy zywności do Rosji nie dostarczają. To co dostarczali to i robia to teraz czyli produkty przemyslowe i samochody. Skutki ponoszą jedynie kraje jak Polska, Slowacja itd.
  • ~Kogut
    (2016-08-30 19:28)
    W żadnym wypadku nie należy znosić sankcji. Tylko one trzymają mongołów na sznurku.
  • ~Art
    (2016-08-30 18:18)
    a mówił Kaczyński o jedności w Grupie Wyszehradzkiej, a tu nagle 2 kraje chcą zniesienia sankcji. Pewnie my będziemy wciąż gnębieni przez Rosję za wstawienie się za Ukrainą, a reszta skorzysta. Merkel w końcu też może stwierdzić, że nie będzie umierać z Warszawę skoro Warszawa się odcina od wspólnej polityki. Niech radzi sobie sama, w końcu jest demokracja i UE nie może się wtrącać w suwerenne decyzje.
  • ~gugcia
    (2016-08-30 17:08)
    mam taki pomysl-jak Zachodowi,szczegolnie Berlinowi,tak zalezy na zniesieniu tych sankcji,to zrobmy taki handel-Zachod przestaje na zawsze gadac do nas cokolwiek o braniu uchodzcow,karach,egoizmie,itp,a my godzimy sie na zniesienie sankcji.W sumie one nam szkodza,a zadnego efektu nie daja.Rosja,majac dolary z ropy,moze sobie kupic co chce w calym swiecie.Polska ugralaby na takim posunieciu dwie pieczenie:pozbylaby sie problemu uchodzcow i stracilaby w oczach zachodnich miano Rusofoba-moglibysmy zawsze mowic,ze my nie jestesmy za sankcjami.A zysk by byl realny w kieszeni polskich eksporterow.
  • ~olo
    (2016-08-30 16:55)
    co to za operacja Russian World ? russkij mir, łaczenia wszystkich Rosjan na swiecie i wspierania rosyjskich wspolnot patriotow ?? co to compatriot ?
  • ~abc de
    (2016-08-30 16:54)
    Putin tylko zyskal a Merkel, jak pisze Die Wel t- przeciwnicy zostawili ja w spokoju bo najszybciej ...sama sie wykonczy kolejnymi pomyslami ( welt.de - Der Putsch gegen Merkel kommt auf leisen Sohlen - Pucz przeciw Merkel przychodzi na pocichu)
  • ~ein Europaeer
    (2016-08-30 15:20)
    Fuer " Sueddeutsche Zeitung " : Daniel Broessler schreibt so, als ob das Erreichen zwei widerspruechlichen Ziele moeglich waere. Angela Merkel ueberschaetzt die Kraefte, welche Angela Merkel als Bundeskanzlerin hat und darum Angela Merkel soll etweder endlich Migrationpolitik aendern und arabische Scheinfluechtlinge deportieren oder der Slovakei freie Hand im Handeln mit Russland geben. Angela Merkel kann auch Politik verlassen, weil das ist undenkbar dass in Deutschland noch jemand so sehr politisch korrekt Deutschland fuehren wird. Das ist einfach unmoeglich gleichzeitig die Osteuropaeer mit heutiger deutschen Migrationspolitik aergern und von Osteuropaeer erwarten, dass sie Angela Merkel auch in Russlandpolitik unterstuetzen sollen - jedenfalls nicht von allen Osteuropaeer, sondern hoechstens von Polen des Herrn Kaczynski, wo Russland einfach gehasst wird. Darum es soll in Deutschland eine mehr realistische Politik geben, sonst wird Deutschland Einfluss in Osteuropa verlieren. Und noch zu der Meinung von Herr Bressler ueber das Aufhalten Russlands durch wirtschaftliche Sanktionen : das hat nicht stattgefunden, weil Herr Putin ja ganze Ukraine haben will und eigentlich auch die Kaempfe in Donbas sind fuer Russland schaedlich. Das Einzige was Russland wollte war Krim und das wurde schon durch Russland erreicht.
  • ~Cenzor
    (2016-08-30 15:18)
    Walter szykuje grunt, a gazety "zależne"są w temacie i na bieżąco. Rura (Nord Stream II) nie będzie czekać. Udziałowcy naciskają. Coś te działania z lewej jak i z prawej naszej strony brzydko pachną. To jest ta solidarność europejska w jedną stronę.Niemcy koniecznie chcą zawłaszczyć sobie prawo decydowania za całą Europę. To się źle skończy ! A sojusz niemiecko-rosyjski może być końcem jej jedności ( na czym zależy Wołodii).
  • ~patriota
    (2016-08-30 15:13)
    Dlaczego nie mowimy o CHINSKIM SZAHMACIE - w ciagu 18 miesiecy poltora miliona nielegelnych chinskich immigtrantow poprostu przekroczylo Ruska granice I zainstalowalo sie na pustych, niezamieszkalych terenach, ukradzionych chinczykom sto lat temu. hehe, hehe
  • ~Marek
    (2016-08-30 14:57)
    Większość gospodarczo sobie poradziła z sankcjami tu chodzi o wizerunek polityczny! Rosja jest krajem wojen, historia o tym mówi i jeżeli świat sobie z nimi nie poradzi następna wojna to kwestia czasu. Nic nie pomoże to zachód Rosji da coś tam, to nie ma znaczenia! Oni zawsze będą chcieli więcej.
  • ~Piotr
    (2016-08-30 14:50)
    Szkoda że autor nie napisał w jaki sposób udaje zachować się jednomyslność do tej pory!! To czytelnikom sprawę wyjaśni do końca! Czy to nie jest tak na pokaz!