Największy wzrost poparcia notuje Kukiz'15. A co z PiS i PO? SONDAŻ CBOS

| Aktualizacja:

43 proc. badanych, którzy zamierzają wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, oddałoby głos na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, 28 proc. - na kandydatów Koalicji Europejskiej. Zamiar głosowania deklaruje 67 proc. respondentów - wynika z sondażu CBOS.

wróć do artykułu
  • ~Lus
    (2019-05-26 00:32)
    Dlaczego nie głosować na KE : przez 8 lat rządów Tuska i Kopacz takiego upokorzenia jakie dostali Polacy to dawno nie bylo , judasze z po psl sprzedawali nas za marne grosze i chyba wystarczy tego upokorzenia. Za wszystkie afery , pieniądze ukradzione , ofe, za wat ,za upokorzenia rodzin i niepełnosprawnych , podniesienie wieku emerytalnego , za kasty ,resortowe dzieci np kierwiński lis olejnik i inni, za uległość wobec niemiec i francuzów , za kłamstwa kłamstwa kłamstwa.
  • ~kukiz 15
    (2019-05-25 09:06)
    jak mozna glosowac na ta wazeline pisowska
  • ~Batko
    (2019-05-24 18:23)
    A Ja widzę to tak: PiS-42%,Koalicja Europejska-26%,KONFEDERACJA 7%,Kukiz 15-7%,Wiosna-7%,reszta poparcia dla tzw.,,kanap".
  • ~glosuje na PIS
    (2019-05-24 18:20)
    PIS jest zdecydowanie najlepsza partia dla Polski. Pewnie popelnia jakies bledy (kto ich nie popelnia ), lecz jest to partia ,ktora najlepiej dba o Polske.
  • ~qw11
    (2019-05-24 17:55)
    28% głosów na KE to o 28% za dużo.
  • ~dfre
    (2019-05-24 17:51)
    Pamiętajcie, wygrana Koalicji Europejskiej to koniec transferów społecznych (500+, 13 emerytura, itd, itp,) Trzymajcie się za portfele głosując na KE
  • ~Zaginiony ksiądz ze Srebrnej
    (2019-05-24 17:43)
    I tak jak na CBOS to kłamią umiarkowanie. Przecież mogli napisać, że na PIS zagłosuje 100% a na koalicję 0%. Tak samo byłyby to wiarygodne.
  • ~rzeczywistość
    (2019-05-24 17:33)
    67% frekwencji? Czyli wyższa niż najwyższa w Polsce kiedykolwiek. Czy po takim czymś można brać sondaż na poważnie?
  • ~otwieracz puszek
    (2019-05-24 17:29)
    Porównując te wyniki CBOS (43% na PiS vs 28% na PO-KE) z wynikami IBSP z Newsweeka (36,4% na PiS, a 42,5% na PO-KE), to można tylko stwierdzić, że ktoś tu kompletnie odleciał. A kto odleciał, okaże się w niedzielę...
  • ~Iga R
    (2019-05-24 17:22)
    I dlatego w wyborach do organizacji zwanej ue głosuję na Konfederację, bo organizację ue trzeba zmienić. W wyborach do polskiego parlamentu głosuję na PiS, bo w naszym kraju nic zmieniać nie potrzeba.
  • ~dajcie spokój
    (2019-05-24 17:21)
    Co mamy zrobić z sondażem CBOS, który mylił się po kilkanaście procent w wyborach samorządowych? Śmiać się? Płakać? Zatańczyć wokoło? Po co zaśmiecać sobie głowę sondażownią, której wyniki tak bardzo odbiegają od wszystkich innych sondaży. Która pokazuje nieistniejące tendencje (wzrost Kukiz - bez żartów!) i całkowicie zawiodła w wyborach samorządowych?
  • ~Zorro
    (2019-05-24 17:19)
    Ostatni sondaż Estymatora dla "Do Rzeczy" przed eurowyborami. PiS - 39,2%25, Koalicja Europejska - 38,3%25, Wiosna - 7,9%25, Konfederacja i Kukiz15 po 5,7%25, Partia Razem - 2,6%25, Inni - 0,6%25. Największy spadek poparcia - 1,1 pkt. proc. zanotowało PiS
  • ~bua ha ha ha ha ha ha ha ha ha!!!!
    (2019-05-24 17:08)
    bua ha ha ha ha ha ha ha ha ha!!!! CBOS - ludzie, trzymajcie mnie mocno!!!! Czy szefostwo tej sondażowni zostanie pociągnięte do odpowiedzialności za te manipulacje???
  • ~Grunwald 1410
    (2019-05-24 16:49)
    Żarty żartami, ale te wybory są bardzo ważne, bo mogą zadecydować o kierunku rozwoju Europy. Nie chodzi o to, czy lubię Kaczora, albo Shreka, ale o to, gdzie będziemy za kilkadziesiąt lat. W niedzielę decydujemy, czy za 20 lat Polska będzie wyglądała jak dzisiejsza Francja, a może jak dzisiejsza Norwegia. Jeśli Polskę będą reprezentować ludzie sprzedajni, popychadła i judasze, to Europa zamieni się w IV rzeszę. Jeśli wybierzemy ludzi odpowiedzialnych za kraj, to może uda się odzyskać należne Polsce godne miejsce.
  • ~CBBayos
    (2019-05-24 16:43)
    Wynik PiS będzie pomiędzy 25 - 30 procent
  • ~pawka
    (2019-05-24 16:40)
    Komorowski według CBOS miał zostać Prezydentem w 1 turze głosowania.
  • ~Mark Twain
    (2019-05-24 16:40)
    Trunkowe społeczeństwo wie kogo popierać. Albo jest solidarność albo jej nie ma?!
  • ~Rt.
    (2019-05-24 16:36)
    Dajmy mocno POpalić przy urnach totalnej oPOzycji.
  • ~Dr.
    (2019-05-24 16:31)
    I taki będzie wynik.
  • ~adamos
    (2019-05-24 16:25)
    najśmieszniejszy sondaż od roku CBOS do przebudowy

Może zainteresować Cię też: