Kompromis w sprawie brexitu? Johnson apeluje do Merkel i Macrona

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w poniedziałek zaapelował do Niemiec i Francji o kompromisowe stanowisko w sprawie brexitu, ostrzegając, że w razie konieczności jego kraj będzie gotowy do opuszczenia Unii Europejskiej 31 października bez porozumienia.

wróć do artykułu
  • ~countess
    (2019-08-21 09:29)
    GB da sobie radę. Ja popieram stanowisko Jonsona.
  • ~kaczki to nie jest alternatywa
    (2019-08-20 15:18)
    Facio nie wie, co to będzie, czy będąc wreszcie premierem dojrzał swoimi drobnymi oczkami osłabienie i UE i WB + problem irlandzki. Ulster wróci na linię frontową ? Oby nie. Generalnie osłabienie UE to zwycięstwo Rosji i jej poplecznikow.
  • ~M.j.
    (2019-08-20 12:23)
    Co ma pieron do wiatraka ,Polska będzie tylko wtedy potęga ,kiedy zawoła Królem Jest Bóg ,w Trójcy świętej Jedyny
  • ~Henio
    (2019-08-20 11:39)
    Anglicy brawo Falke tak niech sie polacy bojom i portkami trzesom🤮
  • ~wera
    (2019-08-20 05:47)
    O Niemcy i Francję się nie martwcie a to co piszą gazety niemieckie o potędze gospodarczej Polski to uśpienie ludzi aby głosowali na PiS ktoś tam za ten reportarz dostał piękną kase .My tu w Posce widzimy i czujemy tą potęgę i nikt nam nie wmówi źe czarne jest białe a białe czarne .
  • ~Jaro
    (2019-08-19 18:53)
    "jestem przekonany, że " Czyli łże jak bura suka. Sam tego chciałeś Borisie Johnsonie. Jak to mawiano we wojsku: WYPAD!
  • ~#luk
    (2019-08-19 18:30)
    Moze Polin pomoze anglikom...jakby nie bylo jestesmy potega, a po drugie ,tam mieszkaja miliony polakow.
  • ~prezes
    (2019-08-19 18:20)
    w RFN mowi sie,ze rzad RFN jest sklonny do zmian zasad Brexitowych aby ocalic swoje dobre relacje biznesowe.Podobno Merkel ma tu rozne zdanie niz Macron i stara komisja europejska.Mowi sie,ze nowa KE z nowa szefowa v.d.Leyen ma plan aby zmienic zasady przyszlej kooperacji z UK na barzdiej dogodne biznesowo dla obu stron.Niemcy maja spore obawy o swoj eksport do UK,sprzedaja tam mase aut,maszyn i innych rzeczy,maja tez swoje biznesy,np.produkcje aut.Berlin robi sie ostatnio bardziej niemiecki,a mnie europejski,bo patrzy swego interesu jak mu siada produkcja i eksport.Stad coraz milsze slowa o Polsce-duzym rynku dla niemieckiej produkcji i zabiegi o rynek w UK,tez duzy i nie biedny.Nawet te slynne deklaracje z Francja z Aachen i dawne sojusze co do planow w strefie euro,co do Europy 2 predkosci,co do karania nieposlusznych,co do wspolnego wojska-wszystko jakos ucichlo.Berlin patrzy gdzie zarobic kase,bo mu rozne rynki padaja.UK ma spore znaczenie.Idea europejska jest dobra na dobra,ciepla pogode ale jak sie robi gorzej to kazdy patrzy swojego nosa.Tak bedzie i tym razem.
  • ~riddick
    (2019-08-19 18:17)
    Uparci jak kozły. Bruxela che twardego brexitu z uwagi na osiąginęcie odstraszającego przykładu dla ewentualnych naśladówców wyjścia z UE (wyjscie z RWPG też nie było możliwe az do upadku ZSRR).Londyn chce pokazać swoją twardość- tylko po co kosztem strat ekonomicznych.
  • ~tomasz68
    (2019-08-19 17:53)
    MISIU JOHNSON !!! ********* sie w ten swój zryty angielski beret i spier....j dziadu z unii a nie strasz. Ruchnij sobie jakąś kozę najlepiej z Bliskiego Wschodu i ci przejdzie !!
  • ~D-bile
    (2019-08-19 16:30)
    Powiem po europejsku, paszoł won Boris🙂
  • ~Gianni
    (2019-08-19 16:13)
    A ja apeluje do krajow unijnych, ein kroku do tylu, zadnych ustepstw wiecej, wszystko zostalo przezute , przewalkowane, juz tyle ustepstw w strone WB bylo. Basta, finito! The Ende! Teraz tylko wam krzyzyk na droge!
  • ~Krystyna.z.Agencji:-)
    (2019-08-19 16:09)
    Ile autobusow trzeba wyslac do UK, zeby przewiezc do Polski ponad milion naszych zmywakowcow? Wyglada na to ze 17000 autobusow wystarczy.
  • ~andy
    (2019-08-19 16:07)
    cymbal na uslugach makreli I makarona snia mu sie republiki zsrr brawo johnson
  • ~Pottt
    (2019-08-19 15:55)
    Pajac Johnson, najpierw drze m o r d e, mocny w pysku, a jak sie spostrzegl, ze to nie bedzie zadne ciastko tortowe ten Brexit, tylko twardy stary pierniczek , to panika, to teraz apeluje do Unii. Wstyd, facet bez honoru, najpierw tluc cenna porcelane, bez wzgledu na straty, a potem blagac, zeby inni pomogli mu ja sklejac!