"Kommiersant" oburzony brakiem zaproszenia dla Rosji. "Pora, by mówić o pewnej polskiej anomalii"

| Aktualizacja:

Rosyjski dziennik "Kommiersant" krytykuje w niedzielę decyzję Polski o niezaproszeniu Rosji na obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej przy jednoczesnym zaproszeniu innych byłych republik ZSRR. Gazeta nazywa tę sytuację "absurdem". psav video target

wróć do artykułu
  • ~POsłusznyszwab
    (2019-09-02 17:08)
    Odizolować to Putinowskie szambo od reszty świata i niech się kiszą we własnym smrodzie .Sankcje ,sankcje i jeszcze raz sankcje, tak długo aż będzie żarł swoją ropę i gaz. Może kiedyś ten durny naród zdobędzie się znów na rewolucję i wyniesie na kopach ten pomiot Stalina do mauzoleum.
  • ~Z
    (2019-09-02 12:33)
    J.Stalin 17.09.1939 r.Zatrzymal sie na Lini Curzona
  • ~Do braci ulomnych na umysle !.
    (2019-09-02 10:26)
    Szkoda ze wam w TV w Polsce nie pokaza kronik filmowych ,co dzialo sie w Lidze Narodow w Genewie od 1935 - 1938 roku.Dalej na co czekali Francuzi i Anglicy.
  • ~Obserwator wydarzeń
    (2019-09-02 10:17)
    Oburzenie Rosji na zagrywki wobec niej strony polskiej jest w pełni uzasadnione i zrozumiałe.Rusofobia osiągnęła u nas szczyty himalajskie.Czegoś takiego nie ma w żadnym innym cywilizowanym państwie.Wiele państw - w tym i kraje członkowskie UE - dąży do normalizacji swoich relacji z Rosją- u nas nawet ojciec premiera - Marszałek Senior - p.Kornel Morawiecki całkiem niedawno apelował do syna - premiera i prezydenta Dudy, żeby wreszcie rozpocząć z Putinem dialog , ażeby doprowadzić do normalizacji naszych stosunków z Rosją.Wszystko na próżno - jak grochem o ścianę.Trump zapowiedział zaproszenie Putina na przyszłoroczny szczyt G7 , a nasi polityczni "geniusze" od polityki wschodniej nadal dmą w surmy bojowe- bo wg nich Putin tylko czeka aby nam dowalić. Putin - chyba w zeszłym roku oświadczył, że tylko ktoś niespełna rozumu może sądzić, iz Rosja pierwsza zaatakuje jakikolwiek kraj NATO. Nikt nie znalazł żadnych dowodów na to, że Rosja ma jakieś złe wobec nas zamiary, ale politycy nasi widocznie bez "wroga" już nie potrafią normalnie funkcjonować.
  • ~Sokular
    (2019-09-02 08:05)
    Rosjanie to ostatni,którzy mają prawo nas "edukować"
  • ~ja nie panimaju
    (2019-09-02 08:04)
    oni zawsze sami wkraczają bez zaproszenia
  • ~Dziadziu
    (2019-09-02 08:02)
    Ale tu nie chodzi o zwyciestwo, tylko napad na Polske, no nie? A pozatym gospodarz sobie wybiera gosci, jak chce. Ten niezaproszony ma slaby charakter, jak przy byle okazji biadoli, ze na biesiadzie nie byl! Ten z charakterem by milczal, zwlaszcza jak wie dlaczego go nie zapraszaja!
  • ~hybryda
    (2019-09-02 06:38)
    Może lepiej nie zapraszać Rosji/ CCCP/ Rosjan do Polski, żeby przepraszali :) Tutaj :) Niemcy nauczyli się demokracji od Amerykanów, Francuzów i Anglików, więc można być spokojnym. A Rosjanie ? Nie. Niczego się nie nauczyli.
  • ~zert
    (2019-09-02 02:11)
    Rosja chwali pakt Ribentrop -Molotow , a potem ma pretesje do POlski ze ja nie zaprosili, a czy Putin zaprosil do Moskwy Prezydenta Polski na wielkie rosyjskie swieto, krotka pamiec tych ruskich
  • ~beret
    (2019-09-02 00:05)
    Spadkobiercami ZSRR nie są Łotwa, Litwa, Estonia czy Białoruś, ale Rosja, której prezydent powinien wylądować nie 1, ale 17.IX w Warszawie - i przeczytać dokładnie to samo, co wygłosił prezydent Niemiec. Koniec kropka.
  • ~babcia Ewka
    (2019-09-01 23:50)
    Mamy w Polsce POKO, wystarczy już mafiozów !
  • ~sdfs43243
    (2019-09-01 23:36)
    1Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// sites.social/andrzej2
  • ~moje zdanie
    (2019-09-01 22:21)
    W przyszlym roku w 75 rocznice zakonczenia wojny Polska nie powinna wysylac zadnej delegacji do Moskwy. I wtedy bedzie z Moskwa kwita.
  • ~Lechitarum
    (2019-09-01 22:07)
    Napastnicze odebranie Serbii Kosowa otworzyło puszkę Pandory, zaczęło się zmienianie siłowe granic w Europie. Rosja już w czasie wojny kosowskiej ostrzegała, że potraktuje to jako przyzwolenie na takie same działania w innych częściach Europy. I zapłaciła za to Gruzja i Ukraina. Dlaczego nie zaproszono przedstawiciela Serbii na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej? Żeby nie przypomniał o skrzywdzeniu jego narodu przez NATO? Oczywiście agresja Zachodu przeciw Serbii nie usprawiedliwia naśladownictwa, ale pokazuje zakłamanie potęg. Jak przywrócić ład pokojowy w Europie? Czy wystarczy przywrócić granice Ukrainie i Gruzji dyskryminując Serbię? W czym granice ukraińskie i gruzińskie świętsze od serbskich? Jeśli ma Polska odgrywać rolę sędziego pokoju w tych sprawach, to musi tak samo bronić Serbii na forum międzynarodowym jak Gruzji i Ukrainy.
  • ~Bn
    (2019-09-01 21:57)
    Przecież to Rosja ogłosiła się spadkobiercą ZSRR, a nie Gruzja czy Mołdawia!
  • ~Iustus
    (2019-09-01 21:20)
    Popieram pomysł z 17-tym Września. Pewnie by na szybko jakąś wymówkę znaleźli aby nie przyjechać lub jak zwykle udawali że sprawa ich nie dotyczy.
  • ~Jan Niepoważny
    (2019-09-01 21:19)
    jak to kacap - jeszcze się nie odezwie a już skłamie... a jak się odezwie to już w ogóle nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać
  • ~robas
    (2019-09-01 20:37)
    Przecież dla nich wojna zaczęła się w 1941! Tak mówią, tak uczą młodzież w szkole. Więc o co im chodzi?
  • ~Demaskator
    (2019-09-01 20:20)
    To się nazywa wrogość do wszystkiego co ruskie. Mamy do tego prawo.
  • ~rumor xyz
    (2019-09-01 20:18)
    to forum zmieniło się w wiścig już nie hejterów,tylko 14 totalnych poje..w!

Może zainteresować Cię też: