Zatrzymana w środę Malsack-Winkemann mieszka w Wannsee, położonej nad jeziorem willowej dzielnicy w zachodniej części Berlina, w dwupiętrowym domu szeregowym. Do 2017 roku była sędzią ds. budownictwa w sądzie okręgowym w Berlinie.

Reklama

"Weszła do Bundestagu z ramienia AfD"

Weszła do Bundestagu z ramienia AfD z okręgu Steglitz-Zehlendorf. W parlamencie Malsack-Winkemann walczyła z ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa i zniesławiała uchodźców - przypomina w czwartek portal dziennika "Bild". "Ale po czteroletniej kadencji w Bundestagu było już po wszystkim. W marcu 2022 roku wróciła do sądu okręgowego w Berlinie. Wbrew woli senator (minister) sprawiedliwości Leny Kreck" - czytamy w artykule.

Malsack-Winkemann została wyprowadzona w kajdankach

Reklama

Po policyjnym szturmie na jej dom, Malsack-Winkemann została wyprowadzona w kajdankach. Śledczy zabrali jej telefon komórkowy, komputer i dokumenty. Nakaz aresztowania ma zostać jej doręczony w czwartek w Karlsruhe - informuje portal. Senator sprawiedliwości Kreck ocenia, że Malsack-Winkemann jest "osobą wysoce niebezpieczną". To jest osoba, która w żadnym wypadku nie powinna już pracować jako sędzia - dodała.