Pogrzeb Nawalnego. Próby wynajęcia karawanu

Zwolennicy zmarłego rosyjskiego polityka opozycyjnego Aleksieja Nawalnego powiedzieli w czwartek, że próby wynajęcia karawanu, który miał przewieźć ciało na moskiewski pogrzeb polityka, "zostały udaremnione przez nieznane osoby". Informację tę przekazała Agencja Reutera.

Reklama

Kira Jarmysz, rzeczniczka Nawalnego, przekazała, że nieznane osoby groziły karawaniarzom przez telefon i w rezultacie nikt nie zgodził się na transport ciała zmarłego polityka.

Iwan Żdanow, inny sojusznik Nawalnego, powiedział, że zwolennicy zmarłego polityka i tak sobie poradzą i znajdą rozwiązanie.

Śmierć Nawalnego

Rosyjski polityk opozycyjny Aleksiej Nawalny zmarł 16 lutego w wieku 47 lat w arktycznej kolonii karnej. Ma zostać pochowany w stolicy Rosji w piątek po nabożeństwie na południowo-wschodnich przedmieściach, gdzie mieszkał. Zwolennicy Nawalnego obiecali transmitować na żywo jego pogrzeb w sieci.

Żona Nawalnego, Julia, przekazała, że nie jest pewna, czy sam pogrzeb przebiegnie spokojnie, czy też policja aresztuje jego uczestników.

Zwolennicy Nawalnego oskarżają prezydenta Rosji Władimira Putina o zlecenie zabójstwa polityka. Kreml zaprzeczył zaangażowaniu państwa w śmierć Nawalnego.