Reklama
Warszawa
Reklama

Ulubieniec PiS ma na pieńku z Europą. Kim jest Viktor Orban?

3 kwietnia 2014, 06:41
Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi, jak np. "My Węgrzy jesteśmy w takiej dziwnej sytuacji, że wszędzie graniczymy z samymi sobą", pochodzi z małej, biednej wioski. Viktor Orban zaczyna jako wojowniczy liberał, ale szybko zmienia poglądy - podobnie jak prowadzony od 1993 roku pod jego kierownictwem Fidesz. Partia przechodzi ewolucję od ugrupowania liberalnego do partii konserwatywno-ludowej.
Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi, jak np. "My Węgrzy jesteśmy w takiej dziwnej sytuacji, że wszędzie graniczymy z samymi sobą", pochodzi z małej, biednej wioski. Viktor Orban zaczyna jako wojowniczy liberał, ale szybko zmienia poglądy - podobnie jak prowadzony od 1993 roku pod jego kierownictwem Fidesz. Partia przechodzi ewolucję od ugrupowania liberalnego do partii konserwatywno-ludowej. / AP / Petros Karadjias
Victor Orban, jeden z najbardziej kontrowersyjnych europejskich przywódców politycznych, na dojście do szczytów władzy potrzebował kilku lat ciężkiej pracy. W tym czasie wraz ze wzrostem liczby jego sympatyków zyskał także grono zagorzałych wrogów. Jak to się stało, że ma na pieńku z Unią Europejską i podzielił również polskich polityków?
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt
Reklama

Zobacz więcej

Reklama