Chodzi o spot PiS-u, w którym partia zapowiada projekt ustawy dotyczący 500 złotych na dzieci. Są też tam zestawione wypowiedzi polityków Platformy, którzy mówią, że w Polsce nie ma problemu głodnych dzieci.

W piątek politycy PO zarzucili politycznym konkurentom stosowanie niedozwolonego przekazu podprogowego. Dziś skierowali skargę do Krajowej Rady. Podczas konferencji prasowej senator PO Łukasz Abgarowicz przekonywał, że Platforma chce świadomej dyskusji o Polsce, a nie podprogowego nastawiania emocji wyborców. Tego typu metody są właściwie stosowane wyłącznie w krajach totalitarnych. W krajach demokratycznych, jak Polska są zakazane - powiedział.

Poseł Marcin Święcicki wyjaśniał, że w skierowanym do przewodniczącego Rady piśmie jest opis spotu Prawa i Sprawiedliwości. - Chcemy, żeby Krajowa Rada obejrzała to, zastanowiła się i podjęła stosowne działania - mówi.

W ocenie Platformy Obywatelskiej, w reklamówce Prawa i Sprawiedliwości zastosowano przekaz podprogowy, zakazany, według Europejskiej Konwencji o Telewizji Ponadgranicznej sporządzonej w Strasburgu z 5 maja 1989 roku, a którą Polska ratyfikowała w lipcu 1990 roku.