Ciupaga symbolem zgody? Sztab PiS bije w Komorowskiego. GALERIA
1 Muzeum Zgody im. Bronisława Komorowskiego mieści się w niewielkiej salce przy ul. Pięknej w Warszawie, kilka kroków od budynku Sejmu. Przypomina kluczowe słowa i działania prezydenta Komorowskiego, które zdaniem PiS nie służyły zgodzie.
PAP / Rafał Guz
2 Wśród eksponatów znaleźć można m.in. ciupagę dialogu. Ta jest nawiązaniem do słów prezydenta, które padły w Nowym Targu - kiedy prezydent mówił o swoim oponentach, żartował, że "przyda się ciupaga". - W rodzinie bywa różnie. Czasem jest taki, co przyjdzie napity, z brudnymi nogami, wejdzie z buciorami... Ale trzeba zgody nawet z takimi przedstawicielami rodziny. Bywają tacy, co chcą zgody i co jej nie chcą. Nas, którzy jej chcemy jest więcej - dlatego wygramy te wybory! Bo każdy normalny człowiek chce zgody i bezpieczeństwa. Przyda się ta ciupaga, byle nie stosować jej za szybko. Najpierw perswazji trzeba użyć, a potem ciupagi. Pamiętajmy, zgoda jest istotna nie tylko w rodzinie - przekonywał wówczas Bronisław Komorowski.
PAP / Rafał Guz
3 Nie zabrakło także prezydenckiego pióra, którym ten "najprawdopodobniej" podpisał ustawę reformującą system emerytalny", a tym samym "skazał Polaków na pracę do 67. roku życia" czy np…
PAP / Rafał Guz
4 … niszczarki. To zresztą jeden z głównych rekwizytów, którego symbol znalazł się także w logo nowo otwartego muzeum. Sama maszyna ma symbolizować odrzucone przez Sejm głosami PO obywatelskie ustawy i wnioski o referenda, czyli "status projektów ustaw i inicjatyw, które zgłaszali obywatele, a nad którymi - zdaniem PiS - nie pochylił się Bronisław Komorowski”". W niszczarce jest przykładowy projekt – akcja przeciw posyłaniu 6-latków do szkół.
PAP / Rafał Guz
5 - Nigdy Platforma zwana obywatelską nie zainteresowała się merytoryczną pracą nad jakimkolwiek projektem obywatelskim - mówi dziennik.pl Jarosław Sellin z PiS. - Przecież w czasie prezydentury Komorowskiego do Sejmu spłynęło kilka ustaw obywatelskich, które cieszyły się poparciem 100 tys., 500 tys., a nawet ponad 2 mln obywateli i wszystkie te ustawy zostały wrzucone do kosza – dodaje. I podkreśla, że prezydent nie musi się ze wszystkimi głosami zgadzać, ale jego obowiązkiem jest wysłuchać ich pomysłodawców.
PAP / Rafał Guz
6 Na ścianach wiszą tablice, które także przypominają o obietnicach, z których do tej pory miał się nie wywiązać Bronisław Komorowski. PiS przypomina, że urzędujący prezydent "zgodził się" na objęcie 6-latków obowiązkiem szkolnym, wydłużenie wieku emerytalnego czy legalizację obrotu nasionami GMO, a także na bezrobocie i biedę, nie reagując na protesty górników.
PAP / Rafał Guz
7 - Niedawno sam miałem w ręku ulotkę Komorowskiego, w której jeszcze jako kandydat na prezydenta w roku 2010 obiecywał: Jako prezydent nigdy nie zgodzę się na podwyżkę podatków. A przecież do takich podwyżek w czasie jego prezydentury dochodziło, choćby VAT-u. Prezydent skwapliwe te ustawy podpisywał - przypomina sobie także Jarosław Sellin.
PAP / Rafał Guz
8 Muzeum Zgody im. Bronisława Komorowskiego, które ma mieć kolejne odsłony - będzie otwarte do wyborów. Pierwszą turę zapowiedziano na 10 maja.
PAP / Rafał Guz
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję