"Przygotowujemy się do kolejnego ważnego wydarzenia, jakim będzie około połowy września konwencja SLD, której gościem będzie były prezydent Aleksander Kwaśniewski" - powiedział rzecznik Sojuszu.

Reklama

Przypomniał, że kilka tygodni temu b. prezydent został specjalnym doradcą sztabu wyborczego Sojuszu. "Mamy umowę z panem prezydentem, że w zależności od potrzeb będzie angażował się w kampanię wyborczą, w tym poparcie dla naszych kandydatów" - zaznaczył Kalita.

Dokładna data ani temat konwencji nie jest jeszcze znany. "Nie mogę mówić jeszcze o jej przedmiocie, pracujemy nad tym. Będzie niespodzianka" - zapowiedział Kalita. Konwencja odbędzie się prawdopodobnie w Warszawie.

Kwaśniewski przed czterema laty był twarzą kampanii parlamentarnej koalicji Lewica i Demokraci (SLD+SdPl+PD+UP); w tegorocznej kampanii jeszcze się nie pojawił, choć jest doradcą sztabu wyborczego Sojuszu.

Jego żona, Jolanta poparła w czwartek w Warszawie kandydatkę PO do Senatu, prof. Alicję Chybicką, szefową Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.