Klip ze swoją wersją przeboju "Alone” Celine Dion legniczanka wysłała na międzynarodowy konkurs miesiąc temu. Jej wykonanie uwiodło internautów i - dzięki ich głosom - weszło do ścisłego finału. Ostatecznie wykonanie Małgosi Górnej wybrał, spośród dziesięciu piosenek nadesłanych z całego świata, amerykański gwiazdor Wyclef Jean.

Reklama

>>>Posłuchaj, jak śpiewa Małgorzata Górna

"Pojawił się problem, gdyż dziewczyna nie reagowała na nasze maile z informacją o wygranej. Tymczasem w czwartek mijał termin, w którym laureat musiał potwierdzić, czy wyjedzie do Nowego Jorku, aby nagrywać płytę” - mówi DZIENNIKOWI Małgorzata Matusiewicz z Motoroli.

Jako pierwsi alarm wszczęli internauci, którzy na własną rękę zainicjowali akcję poszukiwawczą. Odnaleźli profile dziewczyny na popularnych portalach Youtube i MySpace - zawierały niepokojącą wskazówkę, czyli zdjęcie Małgosi na tle tropikalnego krajobrazu z komentarzem: "Niedługo tam będę”.

"Mam nadzieję, że dziewczyna ogarnie się do czwartku" - napisał internauta o nicku "Browar". W poszukiwania włączyło się również Radio ZET, które zaapelowało na antenie do rodziny i znajomych o pilny kontakt.

"Znajomi usłyszeli ten apel i poinformowali ojca Małgosi Górnej. To on przekazał radosną informację naszej przyszłej gwieździe" - relacjonuje Matusiewicz. Okazało się, że zwyciężczyni odpoczywała na egzotycznym Mauritiusie. Jak się dowiedzieliśmy, laureatka rozmawiała także z kilkoma znajomymi: "Ona jeszcze nie może uwierzyć w swój sukces. Jest strasznie szczęśliwa, ale w Polsce będzie dopiero w przyszły wtorek" - napisała na jednym z portali Ada.

Ostatecznym dowodem na skuteczność poszukiwań jest informacja, którą legniczanka zamieściła dziś rano na swoim koncie w portalu Youtube. Notka o pobycie na wakacjach została zamieniona na komunikat: "Wygrałam! Jestem taka szczęśliwa - dziękuję Wam wszystkim za wsparcie”.

Polka w drodze do zwycięstwa pokonała artystów z Wielkiej Brytanii, Brazylii, RPA i Węgier. Jak sama przyznała, do tej pory jej największym sukcesem muzycznym był udział w zdjętym już z antenty "Mini Playback Show”. Teraz czeka ją wspaniała przygoda w Stanach Zjednoczonych, gdzie nad jej muzycznym talentem czuwać będą między innymi Wyclef Jean i Fergie.