Dziennik Gazeta Prawana logo

35 tys. złotych za pomoc w odnalezieniu Magdy

13 października 2007, 16:07
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Wciąż nie wiadomo, co stało się z 11-letnią Magdą, która w środę wieczorem nie wróciła do domu. Kielecka policja przeznaczyła 5 tysięcy złotych nagrody za pomoc w odnalezieniu dziewczynki. Prezydent Kielc obiecał kolejne 30 tysięcy złotych. Zgłaszają się już pierwsze osoby, które twierdzą, że widziały dziecko.

Magda Czechowska wracała z zajęć jazdy konnej. Wysiadła z samochodu instruktora w centrum, niedaleko dworca PKP. I tam po raz ostatni zarejestrowały ją policyjne kamery, jak 11-latka wchodzi do tunelu. Co stało się z nią dalej? Nad tym głowi się cała świętokrzyska policja.

"Policja otrzymała kilka sygnałów, od osób twierdzących, że widziały dziewczynkę. Każdy z nich jest skrupulatnie sprawdzany" - opowiada Radiu Kielce komendant wojewódzki świętokrzyskiej policji, inspektor Wojciech Olbryś.

Mundurowi proszą o pomoc każdego, kto w środę przed godziną 21 widział Magdę. Dziewczynka miała na sobie ciemnoniebieskie dżinsy, niebieski sweterek, czarne adidasy i różową bluzkę na ramiączkach. Policjanci czekają na informacje przez całą dobę pod numerem telefonu (41) 349-32-10, a w całym kraju pod 997.

Choć kamery, oprócz Magdy, zarejestrowały jeszcze kilka osób - kobietę z krótkimi blond włosami, ubraną w ciemną bluzkę i kolorową długą spódnicę, oraz starszego mężczyznę w jasnej koszuli, niosącego saszetkę. Przed dziewczynką szły dwie kobiety z małym dzieckiem.

Żadna z tych osób nie zgłosiła się do tej pory na policję. Dlatego komendant wojewódzki policji przeznaczył 5 tysięcy złotych na nagrodę za pomoc w odnalezieniu dziewczynki.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj