Żydzi zbyt wpływowi w Polsce? Oto sondaż

19 proc. badanych w kwietniu br. przez TNS Polska uważa, że Żydzi mieszkający w Polsce mają za duży wpływ na sprawy naszego kraju; 5 proc. oceniło, że mają za mały wpływ, a 37 proc. - że mają taki wpływ jak powinni; 39 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

wróć do artykułu
  • ~kontakton
    (2012-05-22 14:22)
    Jaki sondaż...Polska to rasistowsko ksenofobiczne państwo...
  • ~la la la
    (2012-05-22 14:26)
    Ostatni spis powszechny wykazał, że żydów w Polsce brak:)))
  • ~duch
    (2012-05-22 14:29)
    Dla chcących się zabawić polecam na YT "trening kibiców Widzewa"
  • ~Weredyk
    (2012-05-22 14:29)
    A TO BADANIE Z PEJSATYMI TO WŁAŚCIWIE POCO, skoro to obywatele persona grata I CI BADANI BALI SIĘ PRAWDY POWIEDZIEĆ, aby nie wyjść na faszystów, co modne w GW i Krytyce POlitycznej, jak było AD 11.11.1o i 11.
  • ~Grzechu
    (2012-05-22 14:30)
    a Wyborcza to niby żaden wpływ? Niestety jeszcze tak, ale naszczęście ich interes się zwija-patrz poziom spredaży, zamykanie spółek itd potwierdzone permamentnym spadkiem ceny akcji niejakiej Agory :) ura ura ura !
  • ~Weredyk
    (2012-05-22 14:35)
    JESZCZE tow.przechrzta , czy bezwyznaniowiec Jakub Berman konspirował Żydów w Polsce...bo ich POnoć nie maprawie
    Dnia 10.11.45 roku KRN wydała Dekret, który pozwalał w sposób ściśle tajny na masową skale zmieniać nazwiska. Z dobrodziejstwa tego przepisu skorzystało dziesiątki tysięcy Żydów. Przepis ten pomimo, że obowiązywał pierwotnie do 1947 roku, był przedłużany kilkakrtonie. Ostatni raz w 1953.
    Ledwo ustała zawierucha wojenna a Prezydium Krajowej Rady Narodowej poczuło pilną potrzebę wydanie przepisów, które pozwalały w sposób tajny, masowy i niezgodny ze standardami prawnymi oraz polską racją stanu, zmieniać imiona oraz nazwiska. Szczególnie jak to wynika z przeprowadzonych kwerend repatriantom oraz innym osobom, które zjeżdżały do Polski z całego ZSRR oraz świata. Dobrodziejstwem tego przepisu objęto nawet bezpaństwowców.
  • ~gośc
    (2012-05-22 14:37)
    Teraz jest zrozumiałe dlaczego w okresie przed sondażem mówiło się i krytykowało kościół
  • ~Donald
    (2012-05-22 14:38)
    To, że nam się nie udało z Zieloną Wyspą jest wyłącznie winą partii Jarosława Kaczyńskiego!

    Udowodnili to już wielokrotnie nasi dzielni dziennikarze z Polsatu, TVP oraz TVN, nie mówiąc już o naszych dziennikarzach z TOK fm oraz Polskiego Radia.

    To samo dotyczy afery hazardowej, stoczniowej, smoleńskiej, szpitalnej, autostradowej, stadionowej, receptowej, szkolnej, emeryturowej, TV cyfrowej, informatyzacyjnej oraz afery inwigilacji internetowej (ACTA).

    Zawsze nasi dziennikarze dzielnie stoją na straży prawdy oraz na straży ustroju.

    Winę za całe zło w naszej ukochanej ojczyźnie ponosi PiS, który -- chcąc założyć IV Rzeczpospolitą -- dąży do zburzenia dotychczasowego porządku ustanowionego przez gen. Kiszczaka oraz innych ludzi honoru.

    PS. To nieprawda, że w Polsce są loże masońskie, mafie lub inne tajne stowarzyszenia!

    Udowodnili to już wielokrotnie nasi dzielni dziennikarze z Polsatu, TVP oraz TVN, nie mówiąc już o naszych dziennikarzach z TOK fm oraz Polskiego Radia.
  • ~MAKS
    (2012-05-22 14:39)
    NIESTETY, w tej chwili oprócz TV TRWAM Radio Maryja jest JEDYNYM wiarygodnym

    źródłem informacji o tym, co się w Polsce rzeczywiście dzieje.

    Mówię to jako człowiek niewierzący.

    Dlatego Dworak (czyli Tusk) robi wszystko, żeby Polacy nie mogli odbierać Telewizji TRWAM razem z innymi stacjami na przyszłym multipleksie cyfrowym, który wkrótce będzie jedynym naziemnym sposobem odbierania telewizji!

    Dziś to nowe Radio Wolna Europa dla Polaków, zastraszonych komandosami z ABW i manipulowanych "zaprzyjaźnionymi" mediami PO (określenie Andrzeja Wajdy). Nawet TVP i Polskie Radio są dziś tak samo wiarygodne, jak za czasów Gierka, czyli są tubami mafii PO-PSL-SLD.

    Pod rządami PO prawdziwą dyskusję uznaje się za nieważną i przyznaje priorytet własnym racjom przekazywanym przez media. Do społeczeństwa docierają w efekcie fałszywe informacje o tym, co dzieje się w Polsce. Źle informowane społeczeństwo nie może podejmować racjonalnych decyzji, a władza niekontrolowana patologizuje się.

    Obecne władze nie traktują wszystkich obywateli jednakowo, czyli dzieli się nas na osoby pierwszej i drugiej kategorii w dostępie do rynku pracy, życia politycznego i publicznego oraz możliwości swobodnego komunikowania się i przekazywania wartości. Nie żałuje się natomiast pieniędzy na wspieranie pism i środowisk lewicowych, lewackich i liberalnych. Przypomina się sytuacja ze stanu wojennego.

    Oba zbrodnicze systemy totalitarne XX wieku zwalczały wolność słowa. Hitlerowcy w całej okupowanej Europie, w tym także w Polsce, zwalczali nadawane z Londynu Radio BBC. Komuniści i bezpieka w PRL zwalczali równie bezwzględnie Radio Wolna Europa. Od tamtych totalitarnych czasów żadne radio nie było zwalczane tak brutalnie i tak bezwzględnie, jak Radio Maryja i związana z nim Telewizja Trwam.

    Z mediów publicznych wyrzucono niemal wszystkich niewygodnych dziennikarzy, ograniczono możliwość rozwoju telewizji w internecie, zakazano wyborczych spotów i billboardów. Rząd chciałby zlikwidować Radio Maryja. Niezwykłe jest to, że władze wkurzyło stwierdzenie o jej totaliarnych metodach. Tymczasem, to właśnie działania w sprawie mediów ekipy Tuska spełniają klasyczną definicję państwa totalitarnego.

    Gdyby nie było Radia Maryja już byśmy uwierzyli, że własnej historii powinniśmy się wstydzić, że była ona pasmem draństwa i że to nie Niemcy, ale Polacy wymordowali Żydów, w Jedwabnem i gdzie indziej, a na Wołyniu wymordowaliśmy się sami. I że Niemcy z Wrocławia i Szczecina zostali wypędzeni, a Polacy z Polacy z Wilna i Lwowa byli szczęściarzami powracającymi do ojczyzny.

    Bez Radia Maryja mielibyśmy głowy tak wyprane, jak pewien znany polityk lewicy, który kilka dni temu w przypadkowej rozmowie próbował mnie przekonać, ze Gross napisał w swojej książce za mało, bo naprawdę to większość Polaków za okupacji szmalcowała.

    Bez Radia Maryja Unii Europejskiej trzeba by się tylko kłaniać i nie żądać od niej niczego, żeby się wobec niej nie wstydzić. Bo Polska to jest taki mały kraj i jak małe dziecko powinna się wstydzić. Bez Radia Maryja problemy polskiej wsi znalibyśmy wyłącznie z serialu "Ranczo".

    Bez Radia Maryja już byśmy wszyscy wierzyli, że katastrofę smoleńską spowodowali pasażerowie a nie KGB. To, co zostało ujawnione na temat katastrofy, zawdzięczamy dziennikarzom, i to nielicznych mediów, takich jak "Nasz Dziennik", czasami "Rzeczpospolita" albo swego czasu niektórych dziennikarzy Telewizji Trwam czy telewizji publicznej, którzy byli bezlitośnie eliminowani z tego głównego nurtu.

    W ostatnim czasie daje się zauważyć ograniczanie wolności słowa w Polsce oraz likwidację niezależnych mediów.

    Z TVP zostały wyeliminowane m.in. takie programy jak: „Misja specjalna” Anity Gargas”, „Pod prasą” Tomasza Sakiewicza, „Bronisław Wildstein przedstawia”, „Antysalon” Rafała Ziemkiewicza, „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego. Ponadto z mediów publicznych zostali usunięci m.in. Joanna Lichocka, Jacek Karnowski, Jacek Sobala, Katarzyna Hejke, Grzegorz Górny, Tomasz Terlikowski, Grzegorz Braun, Robert Kaczmarek, Dariusz Karłowicz. Tzw. nieznani sprawcy pobili dziennikarza Pawła Mitera.

    Dziennik „Rzeczpospolita” został sprzedany w niejasnych okolicznościach i traci swój niezależny charakter. Cenzurowany jest nawet Internet. Media głównego nurtu mimo pozornej różnorodności w opisywaniu rzeczywistości zależne są od jednego ośrodka decyzyjnego.

    Opublikowany został najnowszy raport dotyczący wolności prasy, zwany Reporters Without Borders press freedom index 2011-2012. Indeks ten określa kraje, w których prasa ma największą wolność słowa.

    Na pierwszym miejscu w tym roku znalazła się Finlandia tuż za nią Norwegia, Estonia, Holandia i Austria. Na siódmym miejscu tuż za Islandią jest Luksemburg i Szwajcaria.

    Polska zajęła w tym rankingu *** 24 *** miejsce.
  • ~zzz
    (2012-05-22 14:45)
    Maks jesteś żałosny i tyle!
  • ~loiki
    (2012-05-22 14:50)
    A jednak są. I to aż 5 procent (no może 4, bo 1 procent to może głupki jakieś).
  • ~otwórz oczy
    (2012-05-22 14:51)
    Tak na prawdę Światem rządzi "Rząd cieni" czyli NWO / Bilderberg Group,bo ich są plany na przyszłość oraz miliardy miliardów skradzionych na wojnach światowych oraz "kryzysie" na Wall Street wywołanym właśnie przez nich!!! Szukaj filmy Alex Jones na YouTube i otwórz oczy!
  • ~la la la
    (2012-05-22 14:54)
    Re :~zzz2012-05-22 14:45 Cóż za merytoryczna odpowiedź ? To chyba szczyt twojej intelektualnej "mocy" :)))
  • ~von Stefan
    (2012-05-22 14:57)
    wszystkie SZNURKI prowadzą na Czerską - Szechter bawi się w socjalistę ''z ludzką twarzą i pejsami''
  • ~ciek kawy
    (2012-05-22 14:58)
    No to może ktoś poda wyniki "Przeglądu kadr"zarządzonego przez Gomułkę w 1967 roku po wojnie izraelsko-arabskiej, kiedy duza część elit świętowała zwycięstwo ?
  • ~bolo
    (2012-05-22 15:03)
    POwinno się zmusicnajpierw aby bracia starsi w wierze wrócili do swoich nazwisk i dopiero robić SONDAŻ -to był by ciekawy wynik???
  • ~Wanna know
    (2012-05-22 15:09)
    CZY KACZYNSKI, DORN, WILDSTEIN, WASSERMAN, HOFMAN, BRUDZINSKI I INNI MAJA FAKTYCZNIE ZA DUZY WPLYW NA POLSKE?
  • ~la la la
    (2012-05-22 15:23)
    re ; ~Wanna know2012-05-22 15:09 ABWera aresztować antysemitę.
  • ~sokular
    (2012-05-22 15:24)
    NIE IDŻCIE TĄ DROGĄ!!!Koran,Talmud,czy Testament - niech leżą w bibliotekach a my trzymajmy się kodeksu etyki i poszanowania każdego!!! znam wielu Azjatów,Żydów,Muzułmanów ,Tybetańczyków ,Tajwańczyków,Peruwiańczy
    ków (macho i gringo) ale tak up...wych i ksenofobicznych jak rodacy jest mało...Nie badajmy nawet tego -idżmy do przodu W ZGODZIE!!!
  • ~ajwaj
    (2012-05-22 15:35)
    a co w tych wynikach sondażu takiego szokującego?