Europosłanka SLD odniosła się do zdjęć i filmików jakie ujawniła TVL “Odra”. Widać na nich księdza w krótkich spodenkach, przed którym klęczy grupa trzynastoletnich dziewczynek i chłopców, którzy po koleji zlizują z jego gołych kolan białą piankę.

Reklama

Materiał wywołał skandal.

Czytaj więcej o aferze w salezjańskim gimnazjum>>>>

-Nawet, gdyby był to zwiastun i plakat nieistniejącego filmu, autorem zajęłaby się prokuratura i sąd. Zostałby skazany za zatrudnienie nieletnich do obscenicznych zdjęć, a dodatkowo za obrazę uczuć religijnych - komentuje Senyszyn na swoim blogu i dodaje, że ponieważ scenka rozegrała się w rzeczywistości, podczas otrzęsin pierwszoklasistów prokuratura uznała, że "przestępstwa nie ma, przekroczono granicę dobrego smaku".

- Jak widać w polskiej prokuraturze, zamiast dobrze wykształconych prawników, zatrudnia się duchowych spadkobierców Herberta. A może prokurator Liliana Łukasiewicz marzy o nagrodzie Nobla? - ironizuje europosłanka.

Reklama

Krytykuje też stanowisko Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty - Niezwykle pokrętne, libertyńskie stanowisko. Według kuratorium, dorośli mogą robić z nieletnimi wszystko wszystko, acz pod warunkiem, że będzie to zabawa z inicjatywy młodych, którzy nie będą się czuć poniżanymi i nie zgłoszą sprawy. Porażająca zbieżność z tłumaczeniami pedofilów.

Zdaniem Senyszyn Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie nalezy zamknąć. Nie ulega wątpliwości, że gdyby dzieci, nawet w zabawie, lizały dyrektora państwowej szkoły, natychmiast straciłby stanowisko. Ponieważ władza świecka nie obsadza dyrektorskich stanowisk w katolickich szkołach, wniosek jest jeden: należy natychmiast zlikwidować Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie, a także dokonać zmian w dolnośląskim kuratorium - pisze Senyszyn.