O sprawie pierwsza napisała Fronda.pl.

Reklama

Cała sprawa jest prawdopodobnie wynikiem ataku hakera. Tak wynika z oświadczenia Fundacji Kid Protect. - Przepraszamy, strona wyłączona do czasu usunięcia wyników nieuprawnionej ingerencji. Dziękujemy redaktorom Frondy za zwrócenie uwagi - możemy przeczytać na stronie kidprotect.pl.

Na jednym z filmów zatytułowanych "Lodowisko" najpierw widzimy młodziutką łyżwiarkę przygotowującą się do wyjścia na lód. Chwilę później pojawia się komunikat: "Uważaj, kto obserwuje twoje dziecko" i tablica, na której po jednej stronie widać siedzącą przed monitorem komputera dziewczynkę, a po drugiej - Jana Pawła II przed laptopem. Pod zdjęciami umieszczony jest dialog:

<Ania> Hej! Jestem Ania. Mam 12 lat. Szukam przyjaciół.

<Karol> Cześć Aniu, tu Karol też mam 12 lat. Chętni Cię poznam.

Reklama

Nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie. www.dzieckowsieci.pl

Reklama

Ta właśnie tablica wydaje się domontowana do oryginalnego filmu. Wideo to jest elementem dwóch kampanii: "Stop pedofilom" fundacji Kid Protect i kampanii medialnej prowadzonej przez Fundację Dzieci Niczyje pod hasłem "Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie" w ramach programu "Dziecko w sieci". Akcja była poświęcona problemowi uwodzenia dzieci w Internecie.

Inne

Zobacz oryginalny spot:

http://youtu.be/loNqdAJZ-Co