Hitler honorowym obywatelem Szczecina. I nic nie można z tym zrobić

Adolf Hitler, Hermann Göring i Wilhelm Frick, nie powinni dłużej być honorowymi obywatelami Szczecina - uważają członkowie Stowarzyszenia Kontra 2000.

wróć do artykułu
  • ~PL
    (2013-05-24 16:21)
    Tak jak Kaczynski - taki sam wzros to samo ******
  • ~The Evil One
    (2013-05-24 17:07)
    O zmarlych nie nalezy zle mowic - bo jest to niezgodne z nasza wiara katolicka !
  • ~XXXY
    (2013-05-24 17:32)
    Aby to wszystko jakoś uspokoić, to może granicę z Niemcami przesuniemy do Wisły?
  • ~olmaria7
    (2013-05-24 17:38)
    honorowi obywatele Szczecina? Czy Szczecin stał się znowu niemiecki ? Bo jeśli tak, to mogą sobie być a jeśli nie to nic dziwnego ! Nie ma rady by skasować to obrzydliwe obywatelstwo promujące "tych panó "? No ale jak to wiadsomo, w Polsce tylko sie umie gadać i przedstawiac projekty ale nic sie nie załatwia. No bo sie nie u ir. No, bo takioch mamy u władzy! No bo takich to trzeba...kto to wie??? Noiech zacznie działać.!!!...
  • ~jurek
    (2013-05-24 18:42)
    jest taka klauzula generalna, ze względu na zdrowie
  • ~!?!?!
    (2013-05-24 18:52)
    gdyby stalin był honorowym obywatel szczecina toby z tym problelem poradzono sobie w trymiga...
  • ~Andrzej Lisiak
    (2013-05-24 19:29)
    Historię można tylko oceniać, ale nie wolno w nią ingerować. A to, że w tamtym czasie ktoś taką decyzję podjął jest FAKTEM historycznym. A my możemy dzisiaj najwyżej przyjmować to do wiadomości lub nie. O Hitlerze można dzisiaj pisać jak najgorzej - i należy - ale nie można twierdzić, że nie istniał. Bo to jest już czystą głupotą.
  • ~czyt.
    (2013-05-24 19:41)
    Ne ma prawa?
    Ależ będzie, w 1 miesiąc :)
    Wystarczy złożyć oficjalne doniesienie do Prokuratry, na burmistrza (władza!) - o propagowanie ustroju faszystowskiego.
    Bo przecież utrzymywanie H.O. miasta to propagowanie!
    A jeżeli prokuratura odrzuci - skarżyć, skarżyć!
  • ~trtweg
    (2013-05-24 19:50)
    Stettin!!! Stettin!!! a nie żaden Szczecin.
  • ~niemcożerca
    (2013-05-24 20:00)
    Wnuczek Wehrmachtowca nie pozwala ?
  • ~Bodzio
    (2013-05-24 20:21)
    Jakby nie było ważniejszych spraw. I co niby radni mają zrobić? Wykreślić to z rejestru? Jeśli to gdziekolwiek istnieje na piśmie, to powinno to znaleźć się w stanie nienaruszonym w jakimś muzeum. Stettin przed wojną i Szczecin po wojnie to dwa różne miasta. Tak jak Lwów niestety z Polską niewiele ma już wspólnego. Wyobraźcie sobie, że Ukraińcy ze Lwowa odwołują jakieś decyzje Polaków sprzed 1939, które nie mają żadnego praktycznego znaczenia i o których dzisiaj pamięta tylko garstka osób. Jest tyle ciekawszych i potrzebniejszych spraw dla społeczeństwa, o które można i należy walczyć i na które warto poświęcać energię.
  • ~Parada Cerowanych Dziewic
    (2013-05-24 20:23)
    Honorowi obywatele to kartki historii.
    Jest jedna historia - czy po każdym zakręcie można napisać historię od nowa ?
    Wycofać ich z listy, to tylko schować ich do archiwum, a nie da się ich wymazać z historii Szczecina i szerszej.
  • ~ZbyszekD
    (2013-05-24 20:25)
    Niejaki Lenin rozpoczął w XXw. falę terroru i ludobójstwa stwarzając jeden z najbardziej zbrodniczych systemów w historii ludzkości. Nasz ukochany przywódca Gdańska całym sercem i duszą broni napisu ,,Lenin'' nad bramą stoczni i grozi tym którzy ten napis zrzucają prokuraturą. Czasem się szczypię i zastanawiam się czy to jawa czy mary senne.
  • ~Tofik
    (2013-05-24 20:28)
    re~PL2013-05-24 16:21
    Raczej obrzympałku jak Ryży, ten sam wzrost, ta sama anoreksja, ta sama gestykulacja, to samo POchodzenie.
  • ~Gemini
    (2013-05-24 20:30)
    Chyba wszyscy upadli na mózg!!!
    Przecież niemieckie miast nazywało się Stettin i zapewne prawnie nie obowiązują uchwały niemieckich radnych miasta Stettina w polskim Szczecinie.
    Wbijcie sobie do głowy w polskim Szczecinie obowiązują uchwały polskich radnych - to przecież dwie różne społeczności!!!
  • ~Wol44
    (2013-05-24 20:32)
    W Szczecinie rzadzą radni PiSu z Prezydentem Krzystkiem.Jarek,Brudzinski wiele krzyczą o zagrozeniu,zniemczeniu,a tu proszę takie klocki.
  • ~fPiSdu !
    (2013-05-24 20:38)
    oj Tofik,
    durny jesteś jak Kaczyński i Pawłowicz.
  • ~kasienka
    (2013-05-24 20:44)
    To chyba jakies kpiny!
  • ~@fPiSdu
    (2013-05-24 21:43)
    za dlugo siedzusz w fPiSdu , smierdzisz ubeckim gnojem
  • ~Wojtek
    (2013-05-24 22:11)
    Przecież Polska ratyfikowała procesy Norymberskie i Haskie, które pozbawiają nazistowskich zbrodniarzy "wszelkich tytułów i godności" więc te "honorowe obywatelstwa" zostały również zniesione!

Może zainteresować Cię też: