Kontrowersyjna wystawa oblana farbą

| Aktualizacja:

Kontrowersyjna wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej zaatakowana. Mężczyzna oblał projektor, który wyświetlał film, na którym nagi mężczyzna ocierał się o figurę Jezusa czerwoną farbą.

wróć do artykułu
  • ~wierzący
    (2013-11-14 22:12)
    Nikogo nie obrażam więc skąd blokada.
  • ~wierzący
    (2013-11-14 22:20)
    Wstyd za wstydem
  • ~wiele bny
    (2013-11-14 22:32)
    to zrobił katol bo nie ateista katol nienawidzi nowości to dinozaury z zerowego roku zapomnieli o iqwizycji panszczyżnie i 10 ci nie???
  • ~Saper
    (2013-11-14 22:42)
    Centrum Sztuki Współczesnej wystawia jakiś prowokacyjny badziew nie mający nic wspólnego ze sztuką. Zapytuję : dlaczego marnuje się publiczne pieniądze na coś co w żadnym wypadku nie jest sztuką zamiast chronić sypiące się zabytki , które w dodatku pełnią jakieś funkcje publiczne ? Pomijając już kontekst ideologiczny czy religijny stwierdzam, że jest to rażąca niegospodarność . Co społeczeństwu dają jakieś kretyńskie instalacje dla kretynów , którzy udają ze są twórcami lub znawcami sztuki. To tałatajstwo rozpanoszyło się w naszej kulturze , promując syf nie mający nic wspólnego z artyzmem . Lepiej te pieniądze wydać na muzea, ochronę zabytków, rozwój kółek plastycznych , ale nie pod rządami PO należy prowokować, niszczyć tradycję , niszczyć sztukę, niszczyć wrażliwość zastępując to tandetą do której trzeba dopisać ideologię bo inaczej będzie to szambo i śmietnik . Ten sprawca coś tam zniszczył ,ale na pewno nie dzieło sztuki...
  • ~Marian
    (2013-11-14 22:44)
    Bardzo dobrze zrobil ,a to nauczka dla prowokatorow POwskichCiagle prowokacje robia dla katolikow ,jak nie z pedalska tecza to juz posuneli sie dalej .nie szanujac wiary katolickiej ,ja wiec nie szanuje pedalskiej teczy i podobnych rzeczy.
  • ~Religiusz
    (2013-11-14 22:49)
    Pajace się modliły ale bozia miała ich w dupie, więc sami przeszli do czynów. To więc wina bozi!
  • ~BB
    (2013-11-14 22:52)
    Brawo dla sprawcy, co nastepnego relacja z gwałtu zbiorowego?
  • ~pol anka
    (2013-11-14 22:53)
    nie chodzę do kościoła, nie niszczę ołtarzy, nie palę ławek, nie wypijam mszalnego wina, nie sypiam na zakrystii po pijaku, nie wykrzykuję pod adresem katolików. A dlaczego Ci miłujący Boga Miłosiernego idą tam gdzie ich nie proszą, dlaczego zagladaja w majtki moje, dlaczego wskakują do mojego łóżka, dlaczego zagarniaja moje dochody na swoje bożki. I jeszcze maja czelność straszyć Mahometem. Straszni katolicy w swoich strasznych Kościołach
  • ~007
    (2013-11-14 23:01)
    Dzień "sądny" nadchodzi. Sto tysięcy ludzi w patriotycznej demonstracji 11 listopada przestraszyło wielu. Tusk z Komorowskim siedzą na walizkach i nerwowo odbierają każdy telefon. Indywidualne protesty (taki jak ten) i zbiorowy sprzeciw (dzisiejszy w krakowskim teatrze) jest POczątkiem końca okrągłego stołu. Wygląda na to że Suweren usłyszał głos "zranionej Polski" i wchodzi na drogę totalnego protestu. Pospolite Ruszenie pokazało silę i determinację która połączona z dumą narodową może okazać się motorem zmian postaw społecznych kierujących Polaków na drogę wyzwolenia.
  • ~asaa
    (2013-11-14 23:21)
    Cejrowski o spalonej tęczy: "Nareszcie! To jest Plac Zbawiciela, a nie plac zboczeńców!"

    Jeśli władzom Warszawy bardzo zależy na stawianiu "instalacji artystycznych" ku chwale grzechu sodomskiego, to można było wybrać inne miejsce - na przykład Plac Unii Europejskiej. I wtedy jest gwarancja, że żaden Narodowiec na ten plac nie przyjdzie - z obrzydzenia

    - oznajmił Cejrowski.
  • ~młody lewicowiec
    (2013-11-14 23:22)
    niech ustawia w tym miejscu głośną rzeźbę z sołdatem gwałcącym kobietę, nawet nie muszą zmywać czerwonej farby, wszystko pasuje - a frekwencja zapewniona
  • ~filareta
    (2013-11-14 23:25)
    czy to była wystawa tego idioty co sie pare lat temu rozebrał i tarzał w liściach przed CSW? To był happening o nazwie Irygacja. Wtedy sam się czymś polewał, wiec teraz go ktoś wyręczył.
  • ~pawel
    (2013-11-14 23:27)
    Moje uznanie i szacunek dla goscia .ktory zdecydowal sie na ten czyn
  • ~ZoomoCzuwa
    (2013-11-14 23:49)
    Re: wikary , wiele bny vel. pol anka 22:53 - a co tam słychać u GENERAŁA ??? obywatelu celowniczy WKM z BojowegoWozuPiechoty ZOOMO w stanie wojennym 1981 roku !!!
  • ~re zomoczuwa
    (2013-11-15 00:06)
    a co słychać w sprawie życia pozagrobowego sa jakieś nowe wiadomośći kler jakoś sie nie wymadrza bo wie ze to niebezpieczny temat przecież oni nic nie wiedzą klechy udaja mądrych a to sa półgłówki słuzba pracuje na nich bo oni maja leve rece to krece
  • ~Lysa
    (2013-11-15 00:53)
    Katolicy pewnie by chcieli, aby zamiast mężczyzny było dziecko. To takie bardzo swojskie, zamiast Jezusa może ks. Gill ???
  • ~Mark
    (2013-11-15 01:52)
    Jedyny facet ktory stanol w obronie Wiary !!
    Polska Policja aresztowala go za Obrone Wiary !!!
    Ludzie Wierzacy powinni pomoc tego goscia wyciagnac z Policji !!!
  • ~katolik
    (2013-11-15 02:13)
    Ciekawe czy odważyliby się zamiast figury Jezusa dać figurę Mahometa?
  • ~LEKARZ
    (2013-11-15 02:15)
    NIKT NIE ZMUSZA KATOLIKOW ABY PRZEJSC I ZOBACZYC TE WYSTAWE. ZATO TO SA KATOLICY KTORZY CIAGLE CHCA NARZUCAC SWOJE PRZEKONANIA I SPOSOB ZYCIA NA INNYCH !
  • ~Leon
    (2013-11-15 03:22)
    Brawo dla smialka!

    Tym, ktorzy nierozumieja co znaczy obraza uczuc religijnych proponuje wyobrazic sobie wystawe, na ktorej nagi mezczyzna bedzie ocierac sie o figury przedstawiajace ich najblizsza rodzine. I niech wyobraza sobie jak zareagowaliby na argument w stylu: czego sie oburzacie, mozecie przeciez tego nie ogladac.